וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

גרמניה: דרישה להחרים את מפלגת הימין הקיצוני

20.10.2000 / 11:17

זאת בעקבות התגברות מעשי האלימות נגד מוסדות יהודים במדינה; המפלגה מואשמת בליבוי הרגשות האנטישמים; בעולם: גל הצתות של סוכות


נציגים של השלטונות ב-16 מחוזות גרמניה נפגשו היום ודנו באפשרות להחרים את מפלגת הימין הקיצונית במדינה, המפלגה הלאומית הדמוקרטית (NDP). הדעות בגרמניה חלוקות באשר לאחריות של המפלגה לגילויי האנטישמיות שגברו לאחרונה בגרמניה וכן בשאר אירופה ובארה"ב.

האן.פי.די תומכת במדיניות של אפליה מתקנת לאזרחים ממוצא גרמני, וחקיקת הגבלות חמורות על ההגירה למדינה.

שר הפנים הגרמני, אוטו שילי, הביע תמיכה בהטלת חרם על המפלגה, ואמר: "מדובר בנושא חמור מאוד. כל אחד צריך לקחת אחריות על החלטותיו". אולם אם יוחלט להטיל חרם, הנושא עלול להתעכב שנים בבתי המשפט של המדינה. מבקרי ההצעה טוענים כי אפילו אם יוטל חרם, פעילי המפלגה וראשיה פשוט יקימו מפלגה חדשה, בעלת אותה אידיאולוגיה.

המפלגה מתכננת למחות נגד החרם הצפוי ולערוך היום הפגנה בשער ברנדנבורג בברלין, בו נערכו מצעדי נאצים במלחמת העולם השנייה.

עיר האורות: בירת האנטישמיות בעולם


פריס, עיר האורות, הפכה לבירת האנטישמיות, לאחר שהתברר כי מעל מחצית מ-200 התקריות על רקע אנטישמי שארעו בחודש האחרון בעולם, התרחשו בבירה הצרפתית.

ראשי מרכז שמעון ויזנטל כינסו אמש מסיבת עיתונאים בירושלים, בה מסרו: "אנו עדים לגל האנטישמיות הגרוע ביותר מאז מלחמת לבנון".

בשבוע האחרון ארעה שורה של מעשי הצתה והשחתת סוכות בערים שונות בארה"ב. חוקרים מהמשטרה ומהאף.בי.איי מייחסים את גל ההצתות למהומות במזרח התיכון, ובמספר מקרים נעצרו צעירים ממוצא ערבי כחשודים במעשה ההצתה.

באחד המקרים נעצר ילד בן 12 ברובע ברוקלין בניו-יורק, כאשר נתפס בניסיון להצית שתי סוכות. במקרה אחר הציתו אלמונים סוכה ציבורית בבית הכנסת האורתודוכסי "עדת ישראל", בעיר סנט פול שבמדינת מינסוטה. לבית הכנסת עצמו נגרם נזק של 15 אלף דולר, כתוצאה מהעשן והפיח שחדרו למבנה. לחוקרי האף.בי.איי נודע, כי אירגון ניאו-נאצי אמריקאי קורא ל"יום זעם", שמטרתו לפגוע ביהודים ברחבי העולם.

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully