וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

נסראללה קורא למדינות ערב לעשות שימוש פוליטי בייצוא הנפט - נגד ישראל

20.10.2000 / 10:24

בראיון שהעניק מזכ"ל החיזבאללה הוא קרא לחידוש חרם הנפט הערבי במטרה להביא לגינוי ישראל על ידי האו"ם; נסראללה תקף את יכולת ההנהגה של ערפאת והכחיש כי ארגונו היה מעורב בפיצוץ המשחתת האמריקאית


מזכ"ל החיזבאללה, חסן נסראללה, טוען כי מדינות ערב צריכות לעשות שימוש פוליטי במאגרי הנפט שלהן, נגד מדינת ישראל. נסראללה אמר את הדברים בראיון שהעניק באמצעות לווין לתוכנית הטלוויזיה האמריקאית "נייטליין" של הכתב טד קופל.

נסראללה תקף את מנהיגי מדינות ערב: "אחד מכלי הנשק החשובים ביותר המצויים בידי הערבים, הוא נשק הנפט - אולם מנהיגי ערב לא העזו אפילו לחשוב על שימוש בו". נסראללה טען כי יצרני הנפט צריכים להפסיק את ייצואו עד אשר האו"ם יגנה את מה שכינה "מעשי הטבח של ישראל" בשלושת השבועות האחרונים.

"המנהיגים הערביים שיש להם את האופציה לפעול כך אינם רוצים או שאינם יכולים. הם מפחדים מכם", אמר נסראללה לקופל.

נסראללה פקפק ביכולת ההנהגה של יו"ר הרשות הפלסטינית, יאסר ערפאת. לדבריו, ערפאת אמנם מייצג "חלק חשוב" מהעם הפלסטיני, אך ארגונו אינו הנציג הלגיטימי היחיד שיש לעם: "במקרים חשובים כגון זה, לא יכולה לקום מפלגה בודדת ולטעון שהיא מייצגת את העם הפלסטיני. דרך טובה יותר לגלות את רחשי ליבם של האנשים היא באמצעות משאל עם".

נסראללה חזר על דרישתו לשחרור 19 אסירים לבנונים בתמורה למידע על שלושת חיילי צה"ל שחטף ארגונו. "המטרה היא שחרור העצורים הלבנונים בבתי הכלא הישראלים, ואנו ערוכים לבצע את החילוף במלואו", מסר נסראללה.

מזכ"ל החיזבאללה הכחיש כי ארגונו היה מעורב בפיצוץ המשחתת האמריקאית "קול" בתימן בשבוע שעבר, שגרם למותם של 17 מלחים אמריקאים. הוא הוסיף כי אין בידיו מידע על האחראים לפיצוץ.

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully