וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

האופוזיציה לא תפיל את הממשלה - עד שיירגע המצב הביטחוני

20.10.2000 / 7:46

בישיבת סיעות האופוזיציה שנערכה אתמול הוחלט לא להעלות את החוק לפיזור הכנסת להצבעה, עד שיוסר מצב החירום; במקביל הוחלט שלא להצטרף לקואליציה כל עוד ברק מחוייב להבנות קמפ דיוויד; אלי ישי: "לא אוביל את הממשלה לבחירות תחת אש"; שרון וברק צפויים להיפגש בתחילת שבועבישיבת סיעות האופוזיציה שכינס אתמול יו"ר הליכוד, אריאל שרון, הוחלט שלא להעלות להצבעה את החוק לפיזור הכנסת, כל עוד המצב הביטחוני לא יציב. ראשי סיעות האופוזיציה הצהירו בישיבה כי לא יצטרפו לממשלה כל עוד ברק מחוייב להבנות קמפ דיוויד.

יחד עם זאת הכריזו ראשי האופוזיציה, כי "כל עוד תנקוט הממשלה מדיניות נכונה נגד הטרור הפלסטיני, ולמען ביטחונם של אזרחי ישראל, תעמוד האופוזיציה כולה, שכם אחד, לצד הממשלה".

ההחלטה על דחיית החוק התקבלה בעקבות הודעת סיעת ש"ס כי תתנגד לחוק אם יועלה להצבעה כשהמצב הביטחוני רעוע. יו"ר ש"ס, אלי ישי, מסר: "לא אוביל את הממשלה לבחירות תחת אש. כל עוד מצב החירום נמשך, אתן לממשלה תמיכה בלתי מעורערת".

מקור בכיר במפלגת העבודה מסר ל"ידיעות אחרונות" כי למפלגה יש הבנות עם ש"ס ועם יהדות התורה, לפיהן הן לא יתמכו בחוק, אם יועלה בעוד שבועיים, כמתוכנן. למרות זאת, מגיש החוק, ח"כ סילבן שלום (ליכוד), שב והדגיש כי ימשיך לנסות ולגבש רוב בעד החוק, וכי הוא עורך הכנות להצבעה עליו בעוד שבועיים.

במפלגת העבודה מפעילים בינתיים לחצים על מספר חברי כנסת שנחשבים "חוליות חלשות", בתקווה להניא אותם מלתמוך בחוק. בכיר בלשכת ברק מסר, כי הוא אינו מתרגש מהאפשרות כי החוק יעבור בקריאה ראשונה, משום שעד הקריאה השנייה תוקם קואליציה יציבה. "אם לא נצליח להקים ממשלה ממילא נלך לבחירות", מסר שר בממשלה לעיתון.

ראש הממשלה עתיד להיפגש עם שרון מחר או בתחילת השבוע הבא. הפגישה צפויה להיות גורלית בכל הקשור להליכה לממשלת חירום עם הליכוד. ההחלטה המתונה יחסית, שהתקבלה בישיבת האופוזיציה, עוררה תקווה בלשכתו של ברק, כי אולי "יש עם מי לדבר". בלשכה מסרו, כי במקביל נעשה ניסיון להקים ממשלה עם ש"ס ומרצ, אך גם דרך זו נתקלת בקשיים רבים.

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully