וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הבמאית של היטלר: שבעה חודשים יותר מדי

19.10.2000 / 23:30

לני ריפנשטל, מי שביימה סרטים עבור היטלר ואולי היתה גם המאהבת שלו, פותחת תערוכה צילומים המנציחה את חייה הסוערים;לדבריה עבדה עם היטלר רק שבעה חודשים והיא מצטערת שפגשה בו

"עבדתי עם היטלר רק שבעה חודשים" כך טענה היום בברלין יוצרת הסרטים הגרמנית לני ריפנשטל והוסיפה "אני מצטערת שבכלל פגשתי בו"

ריפנשטל, בת ה- 98, נחשבת "הבמאית של היטלר", ובתקופה מסוימת אף היו שמועות שהם מנהלים רומן.

ריפנשטל דיברה היום במסיבת עיתונאים שנועדה לקדם תערוכה מצולמת על חייה, המנציחה אותה במגוון הקריירות שלה כרקדנית, שחקנית, יוצרת סרטים, צלמת וצוללנית.

על השמועות שנפוצו סביבה, היא אומרת ש-90 אחוז ממה שנכתב עליה זה המצאות. מתברר שמכל השמועות, השמועה שהכי מרגיזה אותה היא שבסרטה "טיפלנד" השחקנים היו צוענים ממחנות ריכוז. "הייתי הורגת את האנשים שכתבו את השקרים האלה" אמרה "הצוענים היו חברים שלי, והם כתבו לי מכתבים אחר-כך".

אחרי מלחמת העולם השניה ריצתה ריפנשטל מאסר של ארבע שנים על תרומתה לתעמולה הנאצית, והוחרמה על-ידי הזרם המרכזי בקולנוע העולמי יותר מ-25 שנה. "למדתי לחיות עם זה. חיי ממילא לקראת סופם. זה לא כל-כך חשוב".

שניים מסרטיה, "נצחון הרצון" ו"אולימפיה" זכו בפרסים מטעם השלטון הנאצי. "נצחון הרצון", משנת 1934, מנציח מפגן ענק של המפלגה הנאצית, ו"אולימפיה" מתעד את אולימפיאדת ברלין ב-1936. היטלר השתמש בסרטים חזקים אלה כדי לשמר את המיתוס הנאצי על עליונות הגזע הארי.

בשיחה עם העיתונאים טענה שמעולם לא הייתה חברה במפלגה הנאצית ושהיטלר מעולם לא רצה שתעשה סרט תקופתי על אולימפיאדת ברלין, בה זכה האצן האפרו-אמריקאי ג'סי אוונס ברוב מדליות הזהב. "הוא לא רצה לראות שחורים מנצחים" אמרה וציינה שהיטלר בא לכל המשחקים כדי לעודד את האתלטים הגרמנים להביא עוד מדליות.

עוד סיפרה שהכוכבת ההוליוודית ג'ודי פוסטר פנתה אליה כדי לעשות סרט על חייה, אבל הפרוייקט נפל בגלל התעקשותה של ריפנשטל לעשות את העריכה הסופית.

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully