וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

האופוזיציה: ראש הממשלה כבל את ידי הצבא ומנע הצלת חיי אדם

19.10.2000 / 23:13

המערכת הפוליטית סוערת בשל התקרית בהר עיבל; שרון: שוב הוכח שערפאת מפר את הבטחותיו; גם שר התקשורת טוען כי הבטחותיה של הרשות אינן "מחזיקות מים אפילו שעתיים"

תגובות קשות במערכת הפוליטית לתקרית הדמים בהר עיבל. האופוזיציה מאשימה את ראש הממשלה באוזלת יד ובהפקרת חיי המטיילים מסיבות פוליטיות.

יו"ר האופוזיציה אריאל שרון אמר כי "הדבר היחידי שאפשר לומר הוא שכל הבטחותיו של ערפאת הופרו בעבר ומופרות עכשיו". שרון הוסיףכי הליכוד לא ינסה להפיל את הממשלה כל עוד מצב החירום נמשך.

חברת הכנסת לימור לבנת (ליכוד) אמרה כי ראש הממשלה כבל את ידי הצבא בהר עיבל ומנע הצלת חיי אדם.

חבר הכנסת שאול יהלום מהמפד"ל אמר כי המדיניות הביטחונית המהוססת של ממשלת ישראל הולידה חוסר אונים ומחדל מתמשך בפעולת החילוץ בהר עיבל.

מפלגת ישראל בעלייה דורשת מראש הממשלה להפסיק את מדיניותו, אותה היא מכנה "מדיניות הרסנית שמקריבה חיי אדם על מזבח האשליות". המפלגה טוענת כי "האירוע הערב מוכיח סופית שהרשות אינה עומדת בסיכומי שארם".

שר התקשורת בנימין בן אליעזר טען כי הרשות הפלסטינית אשמה במעשי האלימות האחרונים, ובהם תקרית הירי בהר עיבל. "כל מה שישראל הבטיחה בשארם היא קיימה, ואילו כל מה שהובטח על ידי הרשות לא החזיק מים, אפילו לא לשעתיים", אמר בן אליעזר.

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully