הכל על התנהגות חתולים

התנהגות חתולים: חתולים יכולים לשנות את צבע עיניהם?

וגם: מה עושים כששתי החתולות רבות על תשומת הלב של בעליהן? מה זה אומר כשחתולה מתחילה לעשות צרכים במיטה? האם אפשר להרגיל חתול בית מבוגר לחיות בחוץ?

  • חתולים
  • קנאה
מערכת וואלה!

יש לי שתי חתולות שכל הזמן רבות עלי (לא על ההורים ועל אחי). כשאני עם חתולה אחת, השנייה מקנאה. מה לעשות?

קאט פייט (צילום: ShutterStock, Francesco Carta fotografo)

תשובה: כיף לך, אם החתולות שלך רוצות להיות עלייך כל הזמן, סימן שאת מתוקה ומלאת אהבה. חתולים מרגישים את האנשים הטובים והפתוחים, והולכים אליהם. לעתים קרובות האנשים שהחתולים מבקשים להיות בקרבתם לא מודעים לכך, וזו ההזדמנות שלהם ושלך לקבל חום, אהבה ובריאות (יש מחקרים באשר לרוגע ולשלווה אשר קרבה לחתולים מספקים לבעליהם).

אם הן ממש רבות עלייך, באופן מילולי, ואת מוצאת עצמך באמצע, נסי לקרב אלייך שמיכה נעימה ולהזיז בעדינות את אחת החתולות בעוד את נותנת לזו שעלייך ליטופים וכיף, ואז החליפי בעדינות ביניהן. נסי לתמרן ביניהן בעדינות ועם הרבה רוך, אהבה וסבלנות. יש לך שתי ידיים, אז זה מתאים לשתי החתולות.

עוד בוואלה!

צפויות לכם החודש הוצאות גבוהות? יש מוצר שאתם חייבים להכיר

לכתבה המלאה

יש לי ארבעה חתולים שחיים רק בדירה. איך מטפלים בקרדית אוזניים אצל חתולים? מה הטיפול הסביבתי שנדרש למניעה של הדבקה חוזרת למרות טיפול וטרינרי של שטיפה, ניקוי, טיפות אוזניים ופרונטליין בעורף?

מישהו דיבר על אוזניים? (צילום: ShutterStock)

תשובה: יש לקרדיות באוזניים גם זריקה מיוחדת נגד טפילים שווטרינרים בלבד נותנים אותה. התייעצי עם הווטרינר שלך. אין צורך בטיפול סביבתי, ובדרך כלל אחרי טיפול אחד בזריקה, ייתכן ויהיה צורך באחת נוספת, אבל זה הכל.

יש לי חתולה בת ארבעה חודשים. בשבועות האחרונים היא משתינה על שמיכות הפוך והצמר בחדרים. ארגז החול שלה מנוקה פעם ביום. מה עושים?

הכי כיף על השמיכות (צילום: ShutterStock)

תשובה: קודם כל, לא לכעוס על החתולה. עשיית צרכים מחוץ לארגז החול מסמנת תמיד על בעיה שהחתול/ה נמצא בה, וזוהי האפשרות היחידה לומר לנו זאת.

במקרה שלך, נראה שאולי החתולה מתייחמת. אנא עקרי אותה אצל וטרינר מיומן כאשר הייחום יירגע. אם היא כבר מעוקרת, בדיקה וטרינרית - דחוף ככל האפשר - תוכל לקבוע אם מדובר בדלקת בדרכי השתן, או כל סיבה פיזיולוגית אחרת.

חוץ מזה, חובה לנקות צרכים בחול מתגבש (חול קריסטל אסור לשימוש וגורם לבעיות התנהגות רבות) פעמיים ביום (בדיוק כמו שאת מצפה למצוא שירותים נקיים מצרכים באסלה). בנוסף,
אנא קראי את הכתבה "עשיית צרכים מחוץ לחול", בה מפורטות עוד סיבות התנהגותיות לעשיית צרכים מחוץ לארגז החול וטיפים לניקוי השתן באופן בריא ויעיל.

יש לי חתול מעוקר בן 13 שנים שחי רק בבית. אני עוברת לגור בקרוב במושב, שם לא אוכל להכניס אותו הביתה. יש הרבה חתולי חצר ליד הבית שלנו. האם הוא יסתגל לחיים מחוץ לבית עם חתולים נוספים?

רוצה הביתה! (צילום: ShutterStock)

תשובה: החתול שלך חייב לחיות בבית גם במושב! אין כל אפשרות שחתול שרגיל לחיי בית פתאום ימצא עצמו באופן קבוע מחוץ לבית, ובמיוחד חתול מבוגר. זה כמו שפתאום תחיי בשדה פתוח.

התקופה הראשונה - חודש בערך - חייבת להעבור עליו בבית בלבד, בלי אפשרות לצאת בכלל החוצה, כדי שלא יתבלבל ויילך חלילה לאיבוד. כמו כן, ענדי לו קולר אלסטי המתאים לחתולים ועליו מחובר תג ועליו חרוט מספר הסלולרי שלך. אם את רוצה שהחתול יחיה בבית וגם ייצא החוצה לעתים, זה חייב להיעשות כאשר הבית עצמו יהיה מקום הקבע שלו, והוא תמיד יוכל לבחור לצאת מרצונו ולחזור הביתה, כשירצה בכך.

לגבי החתולים בחצר, אנא דאגי להם לעיקור ולסירוס למען איכות חייהם וחייך, וכמובן כדי שלא יילחמו עם החתול שלך, שיהיה חדש במקום.

את מוזמנת לקרוא את הכתבה "מעברים" העוסק בנושא.

החתולה שלי בת ארבע, לבנה לגמרי. אחת מעיניה הירוקות הפכה לחומה. זה בסדר?

דיוויד בואי עאלק (צילום: ShutterStock)

תשובה: אם את בטוחה לחלוטין שהעין אכן הפכה את צבעה, אנא גשי לווטרינר לבדיקה בהקדם.

צילומים: ShutterStock

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully