למרות ההבטחות: ויטה פרי גליל צפוי להיסגר בשבוע הבא

לפי דיווח בערוץ 2, העובדים צפויים לקבל מכבי פיטורים בשבוע הבא. ההנהלה החליפה את כל המנעולים, וטוענת כי המפעל אינו רווחי, ולבעלים לא נותרה ברירה אחרת

TheMarker

מפעל ויטה פרי גליל בחצור הגלילית נסגר הבוקר (שישי), כך דווח בחדשות ערוץ 2. העובדים צפויים לקבל מכתבי פיטורים כבר בתחילת השבוע הבא.

מהנהלת החברה נמסר לערוץ 2 כי המפעל אינו רווחי ולבעלים לא נותרה ברירה אחרת. בהנהלה טוענים כי מדינה לא עמדה בהתחייבותה להעביר למפעל מיליוני שקלים. עוד נמסר כי העובדים גילו היום כי חברת אבטחה חדשה שהגיעה למקום החליפה את כל המנעולים.

טוב לדעת (מקודם)

התקף לב: איך מונעים ומה עושים במקרה והוא מופיע

לכתבה המלאה
"אם לא ימולאו ההבטחות השלטוניות שניתנו לי לפני שנתיים, אצטרך להוציא מכתבי פיטורים ל-50-80 מעובדי המפעל", אמר מנכ"ל פרי הגליל בינואר (צילום: ג'יליס)

"אם לא ימולאו ההבטחות השלטוניות שניתנו לי לפני שנתיים, אצטרך להוציא מכתבי פיטורים ל-50-80 מעובדי המפעל", אמר בתחילת חודש ינואר ל-TheMarker אושיק אפרים, המנכ"ל ומבעלי פרי הגליל. לדברי אפרים, כאשר רכש את פרי הגליל ב-2009, סיכם עמו שר התמ"ת דאז, בנימין בן אליעזר, על מענק של 18 מיליון שקל למפעל, אך הסכום מעולם לא הועבר.

בדיונים בוועדת הכספים, בראשות ח"כ משה גפני (יהדות התורה), הביעו נציגי משרד האוצר ומרכז ההשקעות במשרד התמ"ת התנגדות להעברת המענק לפרי הגליל. לטענתם, הזרמת הכספים תגרור תביעות לקבלת מענקים דומים מצד עשרות מפעלים אחרים בגליל ובנגב. באוצר ובתמ"ת ציינו כי פרי הגליל אינו עומד באחד הקריטריונים המרכזיים לקבלת המענק - יצוא לחו"ל של לפחות 25% מסך הייצור.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully