וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בנק הפועלים: שוק המניות יאופיין בעצבנות ותנודתיות עקב הארועים הבטחוניים

19.10.2000 / 18:58

ממליצים למשקיעים לטווח הקצר "לשבת על הגדר" או בטווח הבינוני להשקיע בחברות יצואניות מסורתיות; ממליצים עוד להקטין שיעור ההחזקות באפיק המטח"י אם הדולר יגיע ל-4.15 שקל

"העצבנות הנמשכת בתחום הבטחוני, למרות הסכם שארם, והקשיים בתחום הפוליטי ביחד עם השפעתן של בורסות חו"ל והתחזיות לשחיקה מסוימת ברווחיותן של חברות התעשייה בארץ בדוחו"תיהן ברבעון השלישי, צפויים לגרום לכך ששוק המניות יאופיין בתקופה הקרובה בעצבנות ותנדותיות, ולכן, למשקיעים לטווח הקצר אנו ממליצים בשלב זה 'לשבת על הגדר'". כך ממליצים כלכלני בנק הפועלים בסקירתם לסוף השבוע.

למשקיעים בעלי אופק השקעה בינוני-ארוך, ובמיוחד למשקיעים ששיעור המניות בתיק ההשקעות שלהו הינו נמוך והם מעוניינים להגדיל את הרכיב המנייתי בתיק, ממליצים כלכלני הבנק על ביצוע רכישה סלקטיבית במניות, שחלקן הגיעו לרמת מחירים אטרקטיבית, כגון החברות היצואניות מהתעשיות המסורתיות, שאינן צפויות להיפגע משמעותית מהסלמת המצב הבטחוני בארץ או מרמת שערי המניות בנאסד"ק. חלק מחברות אלה נסחרות לאחר צניחת שערים ברמות מחירים אטרקטיביות.

כלכלני הבנק מעריכים כי הדולר ימשיך לעלות, במידה ותהיה הדרדרות נוספת במצב הבטחוני, ולכן הם ממליצים לשמור על שיעור אחזקות של 15-20 אחוז באפיק המטח"י במסגרת התיק הסולידי ולהקטין את שיעור ההחזקות במידה והדולר יתחזק לרמה של 4.15 שקל. עוד הם ממליצים לבחון השקעות בפיקדונות צמודים למטבעות האירופאיים, בשל החלשותם.

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully