סדרת אילוף עם מאלף הכלבים דרור בראל

אילוף כלבים: מה עדיף - בולדוג או בוקסר?

מאלף וואלה! בעלי חיים מסביר איך מחנכים כלבה שלא עושה קקי בחוץ, אלא בבית? ואיך מלמדים גור לשחק יפה במקום לנשוך ולנהום?

יניב אוסם
20/02/2012
בוקסר?(צילום: ShutterStock)
כלבלב בולדוג אנגלי. WilleeCole, ShutterStock
או בולדוג?(צילום: ShutterStock, WilleeCole)

חברי ואני החלטנו לגדל כלב. התלבטנו בין בוקסר לבולדוג אנגלי, ואפשר לומר שהכף נוטה לכיוון בולדוג. אין לנו ניסיון בגידול ובטח שלא באילוף כלבים. האם כדאי לעשות הכנות לפני?

תשובה: שלום לאנשי הבולדוג והבוקסר. ראשית שני הגזעים מקסימים. הבולדוג הוא למקצוענים, ועליכם ללמוד ולהשקיע בהכנות לקראת גידולו העדין והמדויק (צרו קשר עם מגדל דרך ההתאחדות הישראלית לכלבנות).

הבוקסר הוא כלב חביב וקל לגידול, מומלץ לקחת נקבה, שכן היא נוחה וטובה יותר למשפחה. ממליץ ללמוד באופן רציני ולבוא אפילו לקבל הדרכה לפני לקיחת הגור/ה אליכם.

טוב לדעת (מקודם)

הפתרון לכאב הברכיים קרוב מתמיד - בזכות טכנולוגיה בנעל

מוגש מטעם אפוסתרפיה

אימצתי כלבה שננטשה לפני ארבעה חודשים. היא יוצאת בשעות קבועות 3 פעמים ביום. לאחרונה היא עושה קקי בבית. דיברתי עם מאלפת ועשיתי מה שהמליצה לי, וזה לא עזר. החלפתי לה אוכל למשהו איכותי, אך לאחר כמה ימים היא המשיכה. מה לעשות?

למה היא עושה קקי בבית?(צילום: ShutterStock)

תשובה: לא!!! אל תמסרי את הכלבה שאימצת. מדובר בפתרון קל: עלייך להחזיקה קשורה ברצועה כאשר היא חוזרת מהטיול ולא לאפשר לה להסתובב חופשי. לא לאפשר לה להישאר חופשייה בבית אלא רק סגורה או קשורה, היא תחזור לעצמה, כי שום כלב לא רוצה להטיל צואה ושתן במגוריו. רק אחרי שהתופעה תיעלם לגמרי, שחררי אותה שוב.

יש לנו לברדור מעורב בן 4 חודשים. הוא כל הזמן נוהם ונושך חזק מאוד, יש לו הרבה כוח ואי אפשר לשחק איתו. אני ובתי בת החמש חבולות עם נשיכות ושריטות מדממות. מה ירגיע אותו? בלתי אפשרי לשחק איתו אפילו לשנייה.

איך מלמדים אותו לשחק יפה?(צילום: ShutterStock)

תשובה: הגור הגיע לגיל הנכון לאילוף. משחקו חזק מדי והוא נהנה לנשוך ולשחק איתכן. האילוף יפסיק את הנשיכות וייתן לכם חיים קלים יותר ונוחים להתנהל איתו. עד תחילת האילוף אני מציע לקחת רצועה ובכל פעם שהוא נושך, משכו ברצועה ואמרו לו שיפסיק, ספרו עד שלוש ותנו לו משחק חליפי, ללעיסה.

יש לי פינצ'ר גזעי בן חמש וחצי. אני אוהב אותו מאוד, אך הוא תמיד תמיד מציק לכולם, במיוחד לי. בזמן אכילה הוא תמיד מנסה לחטוף אוכל. אשמח לעצה טובה.

חוטף לי את האוכל מהיד(צילום: ShutterStock, Lana Langolis)

תשובה: הפינצ'ר שלכם זקוק לגבולות. רצועה על הצוואר ומשיכה ברגע שהוא קופץ על האוכל, וגם דחיפה אסרטיבית ומהירה, יכולה להואיל.

צילומים: ShutterStock

  • אילוף כלבים

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully