וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

צ'ייס מנהטן מאכזבת את האנליסטים

19.10.2000 / 14:46

בדו"ח הכספי לרבעון השלישי הצטמצמו רווחיה ב-26 אחוז; עד לרבעון הראשון של 2001 היא תמוזג עם ג'יי. פי. מורגן

חברת הבנקאות השלישית בגודלה בארה"ב, "צ'ייס מנהטן", שהמניה שלה כבר נפלה ב-34 אחוז מאז שהודיעה בחודש שעבר על המיזוג עם בנק ההשקעות ג'יי. פי. מורגן, בעסקה השווה 31 מיליארד דולר, מסרה אתמול עוד חדשות רעות למשקיעים.

רווחיה לרבעון השלישי השנה הסתכמו ב-905 מיליון דולר, או 68 סנט למניה, כלומר 26 אחוז פחות בהשוואה לתקופה המקבילה בשנה שעברה, והרבה פחות מ-93 סנט למניה, על פי תחזיות האנליסטים.

ובניגוד לצ'ייס, מורגן דיווחה על הכנסות נטו של 514 מיליון דולר, או 2.77 דולר למניה. המדובר בעליה של 25 אחוז ברווחי הבנק יחסית לתקופה המקבילה בשנה שעברה.

עיקר האכזבה מהתוצאות הכספיות של צ'ייס נובע מתיקי ההשקעות שלה בסך 20 מיליארד דולר, שעיקר אחזקותיה במניות טכנולוגיה וטלקומוניקציה.

המיזוג בין צ'ייס למורגן צפוי להפוך את הבנק לשני בגודלו בארה"ב, אחרי הסיטי בנק, שיחזיק בנכסים בשווי 622 מיליארד דולר. הבנק החדש, שיוקם לאחר המיזוג, יתחרה בבנק השני בגודלו, בנק אוף אמריקה, ששוויו 679 מיליארד דולר. סיטי בנק יישאר הבנק הגדול ביותר, ששוויו 791 מיליארד דולר. החברה החדשה תיקרא "ג'יי-פי מורגן צ'ייס", ובראשה יעמוד מנכ"ל צ'ייס מנהטן, ויליאם האריסון.

מארק שפירו, סגן יו"ר הנהלת צ'ייס, אמר כי ההליכים למיזוג עם מורגן כבר החלו, למרות הצניחה בערך המניה של צ'ייס מאז נודע על העסקה. "אנחנו אמורים לסגור את העסקה ברבעון הראשון של השנה הבאה, אך אנו מוכנים לסגור זאת אף מוקדם יותר".

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully