המרפאה

המרפאה: האם אפשר לחמם מזון לכלבים במיקרוגל?

ד"ר איל נחמיאס מסביר איך למנוע מכלבה לאכול ולהקיא פירות מהעץ, מה מומלץ לעשות לאמא המפחדת מכלבים וילדיה מחקים אותה? למה כלבים חופרים בורות, ואיך להפסיק את זה?

  • וטרינר
  • מיקרוגל
ד"ר איל נחמיאס
הלו, זה לא מספיק חם (צילום: ShutterStock)

יש לי פקינז בן שנתיים. שמתי לב שאחרי חימום קצר במיקרו, האוכל שלו מדיף ריח יותר עשיר, וכנראה יותר טעים לו, כי הוא ממש טורף את זה. האם ניתן לחמם את המזון במיקרו 15-20 שניות ולהגיש לכלב?

תשובה: מזון לחיות מחמד מכילים מרכיבי טעם המבוססים על ארומטיות, כלומר כשהארומה בטמפרטורת החדר היא נדיפה ומגיעה לאפו של הכלב בקלות. כשקר, הארומות פחות פעילות. אני לא ממליץ על שימוש במיקרוגל מאחר שכך יש פגיעה במרכיבים הנחוצים לכלב, כמו חומצות שומן חיוניות וויטמינים מסוימים. אפשר לעשות שימוש פשוט בקצת מים חמימים שגם מוסיפים ארומה וגם מגבירים את הטעימות בזכות הלחות.

כמובן אין לשמור מזון כזה לאחר השימוש. רצוי לתת כמויות קטנות. חשוב לרכוש רק אריזות קטנות ולא להתפתות לרכוש שק גדול לכלב קטן. מזון שנשמר יותר מחודש כבר אינו טרי למרות סגירת השק.

עוד בוואלה!

כאילו אתם יושבים במגרש: למה מסך איכותי קריטי לצפייה במשחק בטלוויזיה?

לכתבה המלאה

יש לי פינצ'רית מעורבת. לאחרונה היא אוכלת כמעט מדי יום פירות שנופלים מעץ גדול בחצר. הפירות קשים ולא באמת אכילים. כמעט כל בוקר היא מקיאה אותם שלמים. אני תמיד מרחמת עליה אחרי זה ולא מסוגלת לצעוק עליה. כמו כן, אין לי אפשרות להיפטר מהעץ. מה לעשות?

איפה העץ שלי?! (צילום: ShutterStock)

תשובה: רוב האנשים בטוחים כי הכלב ילמד לא לאכול אם יכעסו או יגידו לכלב "לא, אסור". אך למעשה מה שהכלב הבין זה שאנו רוצים לאכול לו את הממתק. הוא בטוח כי אנו מתחרים איתו על המעדן הנפלא הזה ועובדה - אפילו לקחנו לו אותו.

אפשר ללמד את הכלבה להימנע מאכילת חפצים על ידי ייעוץ עם מאלף מקצועי. אפשר לספק צעצועי לעיסה ועצמות לעיסה אכילות, משחקים בהם מטמינים מזון וכך תבצעי הפניה מחדש למשהו אחר שנותן חיזוקים חיובים. אפשר להטמין כופתיות של אוכל וחתיכות עוף בבקבוק מיוחד למשחק עם חבל בתוכו (משחק מיוחד הנמכר בחנויות) - יכול לספק תעסוקה והנאה רבה לכלב.

במקביל נסי בקשי מגנן להכין רשת פירות שתמנע נשירת פרי על הקרקע. להערכתי זהו פתרון שימנע עוד מפגעים כמו צואת עטלפי פירות על קירות הבית.

יש לי בוקסרית בת שש. ברצוני לדעת מדוע היא חופרת בורות בגינה.

איזה חפירות (צילום: ShutterStock)

תשובה: כלב יחפור בורות להנאתו כחלק ממשחק ופורקן אנרגיה. פתרון שיכול למנוע זאת הוא הקניית הרגלי פעילות גופנית חדשים:

1. טיילו עם כלבכם והריצו אותו כדי לפרוק מתחים ואנרגיות.
2. שחקו עם הכלב לפחות חצי שעה ביום או אפשרו לו משחק עם כלבים אחרים.
3. העניקו לכלב גישה למשחקי לעיסה או למשחקים המכילים מזון ומשחררים כל פעם מעט מזון כחלק מהשמירה של התניה חיובית למשחק.
4. בזמן שהות בבית כדאי לשקול לקשור או להשתמש בכלוב טיסה כדי למנוע חפירות.

פתרונות שלא עובדים כל כך הם הטמנת צואה של הכלב בבורות או נפצים ובלונים. רוב המאלפים לא ממליצים יותר על כך.

יש לי גור. האם הרצפה עליו תהיה המלונה יכולה להיות דשא, או שהיא חייבת להיות רק בטון? ומה הסיכונים לרצפת דשא?

אני דורש רצפת בטון, אחרת אני לא שומר (צילום: ShutterStock, kari liimatainen)

דשא רגיל עלול להיות מקור לגירוד ולגירוי העור. מהר מאוד הדשא יהפוך לבור ויעד חפירה באדמה. אפשר לנסות דשא סינטטי דק, אותו תמיד אפשר להחליף אם הכלב נושך אותו אך עלול גם להפוך לבעיה אם הגור יכרסם ויבלע אותו. ריצוף בהחלט עדיף, עם ריפוד נוח לכלב, שיוכל לרבוץ עליו, למשל שמיכת פליז או כרית כלשהי.

מאז ילדותי אני פוחדת מכלבים. שמתי לב כי ילדיי מתחילים לחקות אותי. מה לעשות?

אין מה לפחד. קאבלייר קינג צ'ארלס ספנייל (צילום: ShutterStock)

תשובה: אני ממליץ בחום לאמץ כלב. יש כלבים מגזעים מאוד חמודים, שלא יפחידו אותך ולא את ילדייך, למשל קאבלייר קינג צ'ארלס ספנייל או שי צו. אלו שני גזעים שלא יבהילו בהתנהגותם ובאופיים אותך או את הילדים. יש כמובן עוד גזעים רבים אחרים או כלבים מעורבים המחכים לבית חם.

האופי חשוב מאוד. אתם זקוקים לכלב נוח, שקט ולא היפראקטיבי. אפשר להתייעץ עם אנשי העמותות לאימוץ, כמו "הכלבים שבצל" או "תנו לחיות לחיות".

לאחר שתעברו את שלב א', אני ממליץ בחום על קייטנת הילד וכלבו. ילדי הפרטיים היו שם מספר פעמים, ויצאו ממש אוהבי כלבים.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully