וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

גורמים בפת"ח: אנשי תנזים חמושים שומרים על מבצעי הלינץ' ברמאללה

19.10.2000 / 10:47

על פי הפת"ח, על מבצעי הלינץ' להיענש - אך אסור לישראל לחטוף אותם; אלוף פיקוד המרכז: המבצע ללכידת הפלסטינים עדיין לא נגמר; סגן שר הביטחון: נניח את ידינו על הרוצחים ושום דבר לא ימנע זאת

גורמים בכירים בפת"ח טוענים כי אנשי תנזים חמושים שומרים על חלק מהמשתתפים במעשי הלינץ' ברמאללה. לדבריהם, המשתתפים קיבלו הוראה להסתתר, בעקבות הידיעות שישראל מתכוונת לחטוף אותם.

הגורמים בפת"ח הבהירו כי משתתפי הלינץ' הם פושעים שצריכים להיענש אולם אסור לישראל להמשיך ולחטוף אזרחים פלסטינים. כך פירסם היום "קול ישראל".

אלוף פיקוד המרכז, יצחק איתן, סיפר הבוקר לגלי צה"ל, כי המבצע ללכידת הפלסטינים עדיין לא נגמר. "לישראל יש זיכרון ארוך והיא הוכיחה בעבר נחישות בטיפול בכוח במי שפגע באזרחיה". סגן שר הביטחון, אפרים סנה, אמר בתגובה כי "צה"ל וכוחות הביטחון יניחו את ידיהם על הרוצחים ושום גורם לא ימנע זאת".

חיילים מוסווים כפלסטינים תפסו את מבצעי הלינץ'

אתמול פורסם כי שמונה ממבצעי הלינץ' נעצרו על ידי כוחות צה"ל. מקור בכיר במערכת הביטחון אמר כי חיילים מוסווים כפלסטינים תפסו את השמונה, ביניהם גם הצעיר שנראה בצילומי הטלוויזיה וידיו מגואלות בדם. כל הצעירים נעדרים מבתיהם זה מספר ימים. המקור ציין כי הם הובאו לישראל ויועמדו למשפט.

הממונה על ההסברה ברשות, יאסר עבד ראבו, הודיע כי החטיפה מהווה הכרזת מלחמה על הרשות מצד ישראל. "הפעולה מבטאת היטב את המנטליות של ברק ושרון", הוסיף עבד ראבו.

ראש הממשלה, אהוד ברק, חזר ואמר לאחר הלינץ' כי צה"ל יגיב גם באזהרה קולקטיבית, כפי שעשה כאשר הטיל פצצות חכמות על יעדים אסטרטגים חשובים לפלסטינים, וכן באופן ספציפי נגד מבצעי הלינץ' ובייחוד אלו שנצפו בתמונות. "אין בן אנוש היכול לקבל מעשה מחריד כזה ומדינת ישראל לא תעבור לסדר היום על מעשה פשע זה. אנו יודעים מי השתתף בלינץ' והם לא יינקו", אמר ברק.

מפקד משטרת רמאללה, קולונל כאמל אל שייח', אמר אתמול כי הרשות תעניש כל אדם שיימצא אשם בכך שהשתתף בלינץ'. הקצין טען כי השוטרים הפלסטינים לא יכלו להציל את החיילים, ואמר כי הוא עצמו שכב על אחד החיילים וניסה לגונן עליו בגופו. הקולונל אמר "יש לנו הוראה מערפאת לחקור את הנושא. אם נמצא אנשים שהשתתפו במעשה הם יועמדו למשפט".

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully