וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

המנתחים השאירו תחבושת בגוף האישה וכתוצאה נכרת רחמה

19.10.2000 / 9:50

לפני שבע שנים עברה האישה ניתוח קיסרי במהלכו נשארה בביטנה תחבושת; הרופאים סיימו את הניתוח למרות שלא מצאו את האבידה; הדבר לא דווח לאישה ולא למחלקה הגניקולוגית שטיפלה בה; הרופאים, וקופת חולים כללית יפצו את האישה בסכום של חצי מיליון שקל

שני רופאי בית חולים "סורוקה" בבאר שבע ישלמו פיצויים בסך חצי מיליון ש"ח לאישה, בביטנה השאירו תחבושת בתום ניתוח קיסרי, וכתוצאה מכך רחמה נכרת. כך פורסם ב"מעריב".

לפני כשבע שנים ילדה האישה, תושבת באר שבע, בניתוח קיסרי בבית החולים בעיר. מפסק הדין עולה, כי במהלך הניתוח דיווחה אחת האחיות, כי גילתה שחסרה תחבושת בגודל 25 סנטימטרים. האחראי על הניתוח, ד"ר הולצברג, ועוזרו, ד"ר פורמן, חיפשו בגופה של האישה את התחבושת החסרה, אך לא מצאו אותה. לאחר שגם בצילום הרטגן לא נמצאו עקבות לאבידה, הכריזו הרופאים על סיום הניתוח וסגרו את חלל הבטן.

במשך השבוע שלאחר הניתוח סבלה האישה מכאבים עזים. היא הוכנסה לניתוח נוסף בבטנה במהלכו נמצאה התחבושת. כעבור שנה, במהלכה סבלה האישה מדלקת באיזור האגן, ולאחר שנותחה פעמיים נוספות בשל סיבוכים וזיהומים, נכרת רחמה.

הרופאים טענו בבית המשפט, כי החליטו על סיום הניתוח למרות שלא נמצאה התחבושת, משום שחשבו שנעשתה טעות בספירת הציוד. השופטים קבעו, כי בחירה זו של הרופאים "במצב של חוסר ודאות, היא בחירה רשלנית".

המנתחים לא דיווחו על קיומה של התחבושת לאישה וגם לא למחלקה הגניקולוגית בה טופלה. השופט ריבלין קבע, כי החלטה זו, שלא להודיע לחולה על מצבה, היא "השקפה פסולה, שאין לה תוקף".

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully