וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בארט סימפסון בן עשר

14.1.2000 / 21:41

סדרת האנימציה "משפחת סימפסון" חוגגת עשר שנים להיווסדה במקרה לגמרי

סדרת האנימציה האמריקאית "משפחת סימפסון" חוגגת 10 שנים, ולרגל החגיגות עתידה אף לקבל כוכב בשדירת הכוכבים בהוליווד. זה הישג לא מבוטל לסדרה שנוצרה ברבע שעה, על ידי המאייר מט גרונינג, שרק רצה למלא שטח ריק במודעה להופעתה של הקומיקאית טרייסי אולמן.
מאז העונה הראשונה שלה, בינואר 90', הכניסה המשפחה המצוירת כמיליארד דולר לחברת פוקס. כשעלתה לאוויר, היא נתנה דחיפה משמעותית לחברה, שהיתה אז במצב קריטי. המנכ"ל של פוקס, סנדי גרושאו, אמר כי לא ישכחו לסימפסונים את העזרה הזאת. "הסדרה היא ספינת הדגל של החברה", אמר, "והיא בין הגורמים העיקריים ששמו אותה על המפה". עד היום, "תיקים באפילה" ו"משפחת סימפסון" הן הסדרות המצליחות ביותר של פוקס.
היא מתרכזת, כידוע, בתפקודה הלקוי של משפחה צהובה אחת בספרינגפילד. סוד הקסם שלה, כנראה, הוא שהיא פונה לכל גיל. הילדים אוהבים את הילד בארט, והמבוגרים מוצאים את עצמם מזדהים דווקא עם האבא, הומר, או עם האמא מארג', או עם זוג אחיותיה הזעופות. כמו כשקורה בהצלחות, קמו לסדרה לא מעט מחקים ומתחרים, כמו "קינג היל", ביוויס ובאטהד" ו"סאות' פארק", אבל הסימפסונים ממשיכים לשמור על מקומם בצמרת, ומשפטי מפתח שאמר בארט בסדרה, עדיין מהווים נכסי צאן ברזל של חובבי האנימציה, הקומיקס והטלוויזיה בכלל.
אחרי עשר שנים, ליוצר הסדרה, גרונינג, אין שום כוונה לפרוש. "אני לא יכול לשלוט בגאות ובשפל של הצלחת הסימפסונים", אמר, "אבל אני משתדל לגלוש על הגל כמיטב יכולתי".

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully