וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

וורניק: "זו החלטה פוליטית"

18.10.2000 / 17:52

טוד וורניק, שכמו שי שטריקס הושעה על ידי איגוד הכדורסל משיפוט בלאומית א', עקב השתתפותם ב-ULEB, תוקף את ההחלטה ומתכוון להילחם בה בכל כוחו

ביום שני הוחלט באיגוד הכדורסל, אןלי שלא במפתיע, להשעות את טוד וורניק ושי שטריקס משיפוט בלאומית א'. ההרחקה, שבוצעה על פי הוראת פיב"א, נעשתה בשל העובדה שהשניים ישפטו העונה בליגה האירופית החדשה, ה-ULEB, המתחרה סופרוליג של פיב"א.

ההחלטה של האיגוד זכתה לביקורת רבה בארץ וורניק ושטריקס החליטו להילחם בה בכל כוחם, כולל העלאת הנושא לבית הדין העליון של איגוד הכדורסל, ואם יהיה צורך, לקחת את העניין גם לבית משפט אזרחי.

וורניק אמר אתמול לוואלה! ספורט: "להחלטה להשעות אותנו אין לא בסיס משפטי ובטח לא מקצועי. זוהי החלטה פוליטית במאה אחוז. הכל נובע מאינטרסים צרים של אנשים מסויימים באיגוד, שלא רוצים לקלקל לעצמם את מערכת היחסים שלהם עם בכירים בפיב"א".

יו"ר איגוד השופטים, ראובן וירובניק, הגיב על הדברים: "ההחלטה אינה על בסיס מקצועי ולאיגוד השופטים לא היה צד בעניין. ההחלטה היא מנהלתית לגמרי של ראשי איגוד הכדורסל ואני מקבל אותה כמו שהיא. אתה שואל אם תהיה פגיעה מקצועית? גם כשאני פרשתי אמרו שלא יהיה לי מחליף ולא זכור לי שהליגה הופסקה".

יו"ר האיגוד, דני קסטן, הסביר בראיון שנתן לואללה! ספורט לפני שבוע, כי הוא חושב שהקמתה של הליגה החדשה היא חיובית מאוד עבור הכדורסל הישראלי וכי הוא תמך לאורך כל הדרך בהצטרפות של הפועל ירושלים לליגה. לגבי השופטים הסביר, כי בניגוד לקבוצה, מדובר למעשה בשכירים של האיגוד ומכיוון שהאיגוד שייך לפיב"א, הוא מונחה על פי החלטותיה.

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully