וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ארגון אמנסטי קובע: רוב מדינות העולם עדיין משתמשות בעינויים

18.10.2000 / 14:04

הארגון הבינלאומי יוצא היום בקמפיין עולמי נגד עינויים: "כל אחד, בכל מקום יכול להיות קורבן עינויים - לא משנה גיל, מין, אזרחות או אמונות פוליטיות"

ביותר משני שליש מהמדינות בעולם עדיין יש שימוש בעינויים, כך קובע הדו"ח של אמנסטי שפורסם היום.

ארגון אמנסטי הבינלאומי יוצא היום בקמפיין, שנקרא "להעיף את העינויים". מסע ההסברה מתמקד בהבאת מענים לדין. הקמפיין פונה לממשלות ודעת הקהל כדי שיפסיקו את העינויים.

"כולנו צריכים להתאמץ קצת כדי להפסיק את הנוהל הזה. ברור שממשלות נוטות להכחיש את השימוש בעינויים, אבל המטרה העיקרית של הקמפיין היא למנוע עינויים", כך אומרת התחקירנית הראשית של אמנסטי, וירג'יניה שופי.

שופי מדגישה כי "כל אחד, בכל מקום יכול להיות קורבן עינויים- לא משנה גיל, מין, אזרחות או אמונות פוליטיות". לדבריה הדו"ח "מצייר תמונה מבעיתה למדי".

בשנות ה- 60 קורבנות העינויים היו בעיקר אסירים פוליטיים, כיום עניים, מיעוטים, מהגרים, פושעים וחשודים בביצוע פשע, הם הקורבנות העיקריים.

לפי הדו"ח בכל רחבי העולם אנשים מוכים באגרופים, מקלות, קת אקדח, שוט, צינור ברזל, אלת בייסבול וחוטי חשמל. קורבנות העינויים סובלים ממכות, דימומים פנימיים, עצמות שבורות, אבדן שיניים, פגיעה באיברים פנימיים ובמקרים קיצוניים אף מתים. הדו"ח מוסיף וקובע שאונס והתעללות מינית של אסירים מאד נפוצים בעולם.

הדו"ח קורא להקמת אזורים חופשיים מעינויים ברחבי העולם וקובע: " עינויים ניזונים מאפליה. יותר קל לאדם לגרום סבל לאדם שהוא רואה כפחות אדם".


walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully