וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

תימן: התגלה ציוד להכנת פצצות סמוך למקום הפיגוע במשחתת האמריקאית

18.10.2000 / 13:18

צוות חקירה תימני-אמריקאי חקר עדי ראייה לפיצוץ ושכנים של האנשים, שגרו בדירה בה התגלה הציוד; החשודים, שנעלמו לאחר הפיגוע, תוארו כערבים שאינם ממוצא תימני

חוקרים ממשטרת תימן גילו ציוד המשמש להכנת פצצות בדירה הסמוכה לנמל עדן, בו ארע בשבוע שעבר פיגוע נגד משחתת אמריקאית. 17 חיילים נהרגו כתוצאה מהפיצוץ, ו-35 נפצעו.

דובר מטעם כוחות הביטחון במדינה מסר כי הם מאמינים ששני אנשים, שגרו בדירה בעבר, קשורים לפיגוע. החשודים נעלמו, וזהותם טרם נודעה. הדובר מסר רק כי הם ערבים, אולם אינם ממוצא תימני. הוא הוסיף כי ככל הנראה החשודים הגיעו לתימן ארבעה ימים לפני הפיגוע. מקורות אלמונים בכוחות הביטחון מסרו לסוכנות הידיעות איי.פי כי החשודים הם סעודים, אולם דובר מטעם משרד הפנים התימני הכחיש זאת בדבריו לסוכנות הידיעות התימנית "סאבא".

בעל הדירה נחקר בנושא, וכן נחקרו השכנים בדירות הסמוכות, שמסרו לאיי.פי כי המשטרה עצרה למטרת חקירה את מתווך דירות שמצא לחשודים את הדירה.

עיתון תימני דיווח כי אחד מהחשודים מסר לבעל הבית מסמכי זיהוי מזויפים, וכי השניים הגיעו לדירה באמצעות סירת פיברגלאס, שנעלמה גם היא.

עדי ראייה לפיגוע מסרו לצוות החקירה כי ראו לפני הפיצוץ שני אנשים עומדים בסירת הגומי שנשאה את הפצצה. מספר ארגוני טרור נטלו אחריות לפיגוע, אולם טרם נודע מי אכן ביצע אותו. אחד הארגונים החשודים הוא ארגונו של הטרוריסט הסעודי, אוסמה בן-לאדן.

החקירה בנושא מתבצעת על ידי הרשויות בתימן, בשיתוף עם צוות חקירה אמריקאי, המונה כמאה איש. אמש הגיע לחופי תימן כוח המונה אלפיים נחתים, במטרה לאבטח את צוות החקירה. גם ראש האף.בי.איי, לואיס פרי, מתכנן לנסוע לתימן על מנת לפקח על החקירה.

הצוות כולל צוללנים של חיל הים האמריקאי, שממשיכים בחיפוש אחר גופות ההרוגים. עד כה נתגלו שש גופות, בנוסף לאלו שכבר נשלחו לקבורה בארה"ב. חמש גופות נוספות טרם נתגלו. חיל הים האמריקאי מסר כי חתם על חוזה עם ספינת משא נורבגית, שתגרור את שרידי המשחתת לארה"ב בתום החקירה.

היום נערך טקס לזכרם של 17 הרוגי הפיגוע, בבסיס חיל האוויר שבנורפולק, וירג'יניה. בטקס נכחו משפחות ההרוגים, חלק מהחיילים שנפצעו בפיגוע, וכן הנשיא קלינטון.

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully