וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ישראל השעתה את העיתונאי האיטלקי שהתנצל על צילום הלינץ'

18.10.2000 / 13:34

נציג הטלוויזיה האיטלקית הממלכתית בארץ הכחיש במכתב לרשות הפלסטינית כי הלינץ' ברמאללה צולם על ידי התחנה; "אנו מכבדים את כללי העבודה העיתונאית הנכונה עם הרשות הפלסטינית, היו בטוחים כי לא נעשה מעשה מעין זה", הצהיר; הוא זומן לבירור בלשכת העיתונות הממשלתית


לשכת העיתונות הממשלתית השעתה, באופן זמני את תעודת העיתונאי של נציג הטלוויזיה האיטלקית הממלכתית בישראל. הצעד החריג נעשה בעקבות מכתב ההתנצלות אותו שלח העיתונאי, ריקרדו קריסטיאנו, לרשות הפלסטינית.

קריסטיאנו הכחיש במכתב כל קשר בין הערוץ שהוא מייצג לבין צילומי הלינץ' שנעשה בחיילי צה"ל ברמאללה בשבוע שעבר, וטען שהצילומים נעשו על ידי תחנת טלוויזיה איטלקית פרטית.

מכתב ההתנצלות פורסם בגאווה בעמוד הראשון של היומון הרשמי של הרשות, "אל חיאת אלג'דידה". המכתב נפתח במילים: "ידידי היקרים בפלסטין". ונמשך בדברים: "אנו מברכים אתכם וסבורים שמחובתנו להבהיר שהצילומים של האירועים ברמאללה בוצעו על ידי אחת התחנות האיטלקיות הפרטיות, ולא על ידי הטלוויזיה האיטלקית הרשמית".

קריסטיאנו מוסיף במכתב כי "הטלוויזיה הישראלית שידרה את הצילומים של התחנה המתחרה, ואנו מדגישים בפניכם שאנו מכבדים את כללי העבודה העיתונאית הנכונה עם הרשות הפלסטינית, ולכן אנו עושים את עבודתנו נאמנה. היו בטוחים כי לעולם לא נעשה מעשה מעין זה".

העיתונאי שלח את המכתב לאחר איומים טלפוניים מפלסטינים שהגיעו אל משרדי תחנת הטלוויזיה האיטלקית בארץ. לשכת העיתונות תזמין את קריסטיאנו לבירור, ותבקש ממנו להסביר את המכתב. משרד החוץ מסר היום כי "מדינת ישראל כחברה דמוקרטית, מקדמת בברכה את כתבי החוץ שפועלים כאן, ומשקיעה מאמצים רבים כדי להבטיח את חופש העיתונות ולסייע לכתבים בעבודתם. כל מה שאנחנו מבקשים מאמצעי התקשורת הזרים הוא לכבד את כללי האתיקה העיתונאית כמקובל בכל חברה דמוקרטית.

הטלוויזיה האיטלקית החליטה להחזיר חזרה לרומא את הכתב שלה בשטחים, בגלל הסתייגותה מההתנצלות ששלח לפלסטינים.

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully