וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

תקריות הירי נמשכות - צה"ל ממגן את גילה

18.10.2000 / 11:26

עימותים אלימים בין צה"ל לפלסטינים בעזה וכפר דרום; הפלסטינים דיווחו על חמישה פצועים, ביניהם ילד בן 12.5; מצבו של חייל מג"ב שנפצע אתמול עדיין אנוש

מקורות פלסטינים מדווחים על חמישה פצועים בתקריות ירי ברצועת עזה מאז שעות הבוקר, אחד מהם ילד בן 12.5.

תקרית ירי ארעה הבוקר בכפר דרום: פלסטינים ירו לעבר תושבת נצר חזני, שנסעה במכוניתה. האישה לא נפגעה, אולם למכונית נגרם נזק.

בצפון הרצועה פלסטינים מיידים מאז שעות הבוקר אבנים ובקבוקי תבערה על משרד התיאום והקישור עם צה"ל. גם בדרום הרצועה מיידים הפלסטינים אבנים על עמדות צה"ל, ומול כפר דרום מתפרעים מאות פלסטינים. חיילי צה"ל משיבים בירי כדורי גומי וגז מדמיע.

לפנות בוקר הושלך חומר דליק לתוך סוכת השלום בכביש טירה-טייבה בכניסה לצור יגאל, והיא נשרפה. הסוכה נבנתה שלשום על ידי ראשי הרשויות של כוכב יאיר, טייבה וטירה, ומאז ביקרו בה מאות אזרחים. תושבים מהאזור באו הבוקר אל הסוכה, כדי לבנותה מחדש.

משטרת חברון עצרה שני מתנחלים, אחד קטין מדרום הר חברון, בחשד שיידו אבנים אל כלי רכב של פלסטינים בכביש ירושלים חברון. בלשי משטרת חברון תפסו אותם במהלך יידוי האבנים, ובמכוניתם נמצא מצבור אבנים. המשטרה מבקשת להאריך את מעצרם של שני מתנחלים מאיתמר, ירון דגני וגד טנא, החשודים ברצח פלסטיני אתמול.

בבית משפט השלום בעכו הוגשו כתבי אישום נגד 25 מתושבי הגליל המערבי באשמה כי השתתפו בהתפרעויות ובעימותים עם שוטרים. שבעה מהם יישבו במעצר עד תום ההליכים.

תושבי גילה: המיגון אינו אפקטיבי

מצבו של חייל מג"ב, שמעון אוחנה, שנפצע אתמול בליבו ממשיך להיות קשה, והוא נותח פעמיים. בתקריות ירי אמש ליד מעלה אדומים נפצעו שני חיילי הנדסה, אחד מהם באורח בינוני.

צה"ל ממגן בקירות בטון ובשקי חול את שכונת גילה בירושלים, שם ירו אתמול פלסטינים לעבר בתי התושבים. בשעות הבוקר הגיעו משאיות למקום והציבו סוללות עפר. בימים הקרובים יוצבו בכניסות לבתים בטונדות מיגון. התושבים טוענים כי המיגון אינו אפקטיבי ותושבת אחת אף הגדירה אותו "כוסות רוח למת".

חמישים משפחות מהשכונה עזבו את בתיהן, מחשש לתקריות נוספות. ראש העיריה, אהוד אולמרט, אמר כי המצב בשכונה אינו מתקבל על הדעת.

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully