וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הבחירות לנשיאות ארה"ב: יתרון קל לגור בעימות האחרון

18.10.2000 / 8:11

בוש הציג תמיכה נחרצת בישראל: "ישראל חברה שלנו ונעמוד לצידה", גור לא התייחס לנושא; בנוגע למספר הרב של ההוצאות להורג שאירעו בטקסס בתקופתו כמושל אמר בוש: "אם אתה חושב שאני גאה בכך, לא הבנת אותי"

העימות האחרון בין סגן הנשיא אל גור לג'ורג' וו. בוש נערך הלילה במיסורי, כששני המועמדים פותחים את העימות בהבעת הוקרה למושל מיסורי שנהרג בהתרסקות מטוסו ביום שני בלילה. העימות היה סוער ולא פעם נאלץ המנחה, ג'ים להרר, לגעור במועמדים, במיוחד בגור.

פסגת שארם, שהסתיימה שעות ספורות לפני תחילת העימות, קיבלה ביטוי בדברי המועמדים. כשנשאל בוש לגבי המצב במזרח התיכון הוא התייצב בנחרצות לצידה של ישראל: "כשאנחנו אומרים שאנחנו חברים של מישהו, כולם צריכים להאמין לזה. ישראל חברה שלנו ונעמוד לצידה". גור לא הביע עמדה בנושא ישראל.

באחד מהרגעים המתוחים בעימות, שאל חבר בקהל את בוש לגבי המספר הרב של ההוצאות להורג שאירעו בטקסס בתקופתו כמושל והאם השתמע מדבריו בעימות הקודם שהוא גאה בהישג זה. בוש הגיב: "אני לא גאה בזה. עונש המוות הוא עסק רציני. אם אתה חושב שאני גאה בכך, לא הבנת אותי".

בנושא הכלכלי אמר בוש בין היתר שגור מציע את הגידול הרב ביותר בכספי המדינה ו"פשוט לא יהיה כל-כך הרבה כסף" בשביל תוכנית שכזו. בתגובה אמר גור שתוכנית המס היקרה שבוש מציע תקל על העשירים, במקום לדאוג לבעיות פנימיות.

כרגיל, לא נרשם מנצח ברור בעימות וכרגיל, טענו שני הצדדים לניצחון. סקר של רשת סי.אן.אן שנערך לאחר העימות מצביע על יתרון קל לגור, אך מומחים מעריכים שהמנצח בבחירות לנשיאות, בעוד שלושה שבועות, ייקבע רק ברגע האחרון.


walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully