וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

שרון: אין טעם להמשיך במו"מ להרכבת ממשלת חירום

17.10.2000 / 20:05

לאור הסכמת ברק, כדבריו, להמשיך בתהליך קמפ דיוויד; ברק: "הקמת ממשלת חירום לאומית - צורך השעה"; אלי ישי: ""אם הסכם הפסקת האש יתקיים, יש ללכת לבחירות"

ההסכמות שהתקבלו בפסגת שארם א-שייח' מרחיקות את הליכוד מהצטרפות לממשלת חירום או ממשלת אחדות. יושב ראש הליכוד, אריאל שרון, נכנע הערב לקולות בליכוד הקוראים שלא להצטרף לברק ולהמשיך במאמצים להפלת הממשלה.

בהודעה שפרסם, אומר שרון כי ברק ממשיך בוויתורים לערפאת ואין טעם להמשיך במגעים הקואליציונים: "אנו רואים בחומרה את הסכמת ישראל לקיומה של ועדת בדיקה בשם כזה או אחר, ואת העובדה שישראל לא דרשה את החזרת אסירי החמאס לכלאם ופירוק יחידות התנזים. שרון רואה בחומרה רבה את הסכמת ברק להמשיך את תהליך קמפ דיוויד מאותה נקודה - כאילו לא קרה דבר ולכן אינו רואה כל טעם בהמשך המו"מ להרכבת ממשלת חירום" - לשון הודעת שרון.

יושב ראש הליכוד בירך את ברק על הסכמות הפסקת האש והביע תקווה שהפלסטינים יעמדו בהם.

ראש הממשלה, אהוד ברק, אמר בתגובה להודעת שרון כי צו השעה דורש כעת הקמת ממשלת חירום לאומית וקרא ליושב ראש הליכוד לשותפיו להתעלות מעל לשיקולים הפוליטים להתגייס למען הגנת המדינה.

שר התקשורת, בנימין בן אליעזר, ממשיך גם עתה לקרוא להקמת ממשלת חירום. "אני עדיין סקפטי, המבחן האמיתי של תוצאות הפסגה הוא מה יתפתח משם. אין קשר בין מה שהוסכם לבין מצב החיכוך שקיים בשטח, עדיין צריך להקים ממשלת חירום". בן אליעזר טען כי אם ערפאת ירצה הוא יכול לפרק את התנזים מנשקו תוך זמן קצר.

שר המשפטים, יוסי ביליין, כינה את ההחלטה שהתקבלה בפיסגה כ"תקווה הגדולה ביותר לחזור לשפיות ולנורמליות". לדבריו, אף אחד לא ערב להצלחת ההסכם: "אנחנו בוודאי נבצע את חלקנו".

יו"ר מרצ, יוסי שריד, בירך על ההסכם וציין כי סיעתו תמכה בהליכה לפסגה. "אנחנו שמחים לתת גיבוי ועזרה לקיום ההסכם, גם מתוך הממשלה", אמר שריד. לדבריו, כל ממשלה שלא תקום תישאר מחוייבת למשא ומתן.

ביילין: "ההסכם - תקווה גדולה"

שר המשפטים, יוסי ביליין, כינה את ההחלטה כ"תקווה הגדולה ביותר לחזור לשפיות ולנורמליות". לדבריו, אף אחד לא ערב להצלחת ההסכם: "אנחנו בוודאי נבצע את חלקנו".

ראש צוות התגובות של הליכוד, ח"כ דני נווה, אמר כי יש להעמיד אותו במבחן המציאות. לדבריו "אם יפסק מצב החירום אין צורך בממשלת חירום".

יו"ר ש"ס, אלי ישי, הטיל ספק במימוש פלסטיני של ההסכם. "זו לא תהיה פעם ראשונה שהרשות לא מקיימת הסכמים". ישי הביע את אכזבתו מכך שלא הוקמה ועדת חקירה לאירועי הלינץ' ברמאללה. בנוגע לממשלת אחדות אמר יו"ר ש"ס כי כרגע היא אינה עומדת על הפרק. "אם הסכם הפסקת האש יתקיים, יש ללכת לבחירות".

ח"כ מוחמד כנעאן מסיעת רע"ם בירך אף הוא על ההסכם אולם אמר כי גם עתה סיעתו לא מתכוונת לתמוך בממשלה. "לאחר כל האירועים הקשים ולאחר הרג אזרחים ערבים תושבי ישראל אני לא מאמין כי רע"ם תתמוך בברק. המצב שיצר ראש הממשלה לעצמו אינו מאפשר את תמיכתינו מבחוץ או מבפנים", אמר כנעאן.

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully