וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

גינס שובר שיא עולמי

17.10.2000 / 11:35

מהדורת 2001 של הספר מכרה כבר שבעה מיליון עותקים; "זו עוד שנת שיא" אומר מנהל ההוצאה, שההצליחה להגיע לכל פינה ברחבי הגלובוס

שיא חדש לספר השיאים של גינס, שבעה מיליון עותקים ממהדורת 2001 כבר נמכרו.

עבור "התנ"ך" של המטורף, המוזר והמעניין, זו בהחלט סיבה לחגיגה והמקום הנכון לכך הוא יריד הספרים הגדול בעולם, המתקיים השבוע בפרנקפורט.

"זו עוד שנת שיא, זו קלישאה אבל זה נכון", אמר כריסטופר ארווין, מנהל ההוצאה שהצליחה להגיע לכל פינה בעולם, והוסיף "חשבתי שמהדורת המילניום תהיה השיא, אבל מכירות מהדורת 2001 כבר יותר גבוהות". לגינס יש גם תכנית שיאים המגיעה ל-100 מיליון משקי בית ברחבי העולם.

"הגילויים" החדשים שנכנסו השנה כוללים פיתוח גרמני של צוללת-רפואית בגודל של האות L על המקלדת של המחשב. הצוללת פותחה כדי לשפר את הטיפול בסרטן והיא מסוגלת "לשוט" בעורקים ולתקן כלי דם שנפגעו.

השיא השני המעניין שייך לאוסטרלי, שלקח לו 16 שנה ושבעה חודשים לכתוב את כל המספרים מ-1 עד מיליון במילים.

"שיאי גינס" נוסד ב-1954 כאמצאה של יו ביבר, המנהל של מבשלת הבירה המפורסמת "גינס". ביבר יצא לציד עם חבר והם החלו להתווכח על ציפור שראו האם היא באמת הציפור המהירה באירופה. ביבר, שהאמין שוויכוחים כאלה קורים בכל פאב ובאר ברחבי העולם, החליט שהגיע הזמן להפיק את ספר הסופרלטיבים המושלם. מאז 1954 ועד היום מתעדכן הספר כל שנה מחדש.

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully