וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

למרות הכוננות ברחבי המדינה: צעדת ירושלים תתקיים כמתוכנן

16.10.2000 / 18:26

העיריה: האירוע מתקיים בתיאום עם הממשלה וכוחות הביטחון; המשטרה: "כמו שהמלצנו לקיים משחק כדורגל בטדי בשבת, המלצנו לקיים גם את הצעדה. צריך להמשיך את החיים בעיר כרגיל"; היערכות מיוחדת בכפרים מסביב לירושלים כדי למנוע פעילות מחבלים מאזורים אלו

מאת אסף לוי ולירון מרוז

צעדת ירושלים תתקיים כמתוכנן, למרות הכוננות בקרב כוחות הביטחון לאור ההתרעות החמות על פיגועים. ראש עיריית ירושלים, אהוד אולמרט, אמר כי הוא מזמין את כל אזרחי המדינה להשתתף. מהעיריה נמסר כי האירוע מתקיים בתאום עם הממשלה, וכוחות הביטחון לא מנעו את קיומו.

הצעדה, המתקיימת בכל שנה בחג הסוכות, תעמוד בסימן סובלנות. היא תתנהל בשני מסלולי צעידה שונים: האחד, באורך 14 ק"מ, ייצא מהסטף בין שבע לתשע בבוקר, תעבור דרך נחל שורק, ביה"ס החקלאי בעין כרם, יד ושם, הר הרצל, עמק המצלבה וגן סאקר. המסלול השני, באורך שמונה ק"מ, יצא מבין הספר החקלאי בעין כרם בין השעות שמונה לעשר בבוקר, ויתאחד לאחר מכן עם מסלול הסטף.

לאחר צעדת הבוקר יתכנסו הצועדים בגן סאקר, שם יערך הפנינג המוני, הכולל מופעי מחול, תנועה, וזמר. בשעה שלוש בצהרים יתקיימו מצעד ססגוני, מופעי חוצות ומיצגי ענק מתנפחים במסלול שיעבור ברחובותיה הראשיים של ירושלים. לטענת העיריה, בצעדה צפויים להשתתף אלפי בני אדם.

המשטרה מתגברת כוחות

במשטרה נערכים בכוחות מתוגברים לקראת הצעדה. משעות הבוקר המוקדמות יתפרסו מאות שוטרים לאורך ציר הצעדה מאזור סטף במערב ירושלים ועד לגן סאקר הסמוך לכנסת, כך לדברי נצ"מ שמעון קורן, קצין המבצעים במחוז ירושלים של המשטרה.

"לאור המצב הבטחוני הרגיש מאוד, תיגברנו את הכוחות הרבה יותר מאשר בשנים קודמות", אומר קורן. למרות זאת, לדבריו, המשטרה לא המליצה לבטל את הצעדה. "כמו שהמלצנו לקיים משחק כדורגל בטדי בשבת, וכמו שאנחנו מאשרים פתיחת קניונים כרגיל, המלצנו לקיים את הצעדה. צריך להמשיך את החיים בעיר כרגיל", אומר קורן.

היערכות מיוחדת תבצע המשטרה בכפרים שמסביב לירושלים ובנקודות החיכוך העיקריות על מנת למנוע אפשרות של מחבל שעלול לצאת מאזורים אלו.

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully