וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

פריצת דרך ביוגוסלביה: הוקמה ממשלה זמנית

16.10.2000 / 17:15

תומכי מילוסביץ' והנשיא קוסטוניצה הגיעו להסכמה על הקמת ממשלה זמנית בסרביה , עד קיום הבחירות בדצמבר; אירופה מקדמת בברכה את יוגוסלביה, שמבטיחה להיות סלע של שלום ודמוקרטיה

ממשלה זמנית הוקמה היום בסרביה, אחת משתי הרפובליקות של יוגוסלביה, זאת לאחר הבנה שהושגה בין תומכיו של הנשיא החדש, וואצלב קוסטוניצה, לבין הנשיא המודח, סלדובון מלוסביץ'. שני הצדדים היריבים, יכהנו בממשלה אחת, עד הבחירות בסרביה, המתוכננות לדצמבר.

"אני חושב שביצענו משימה מאוד חשובה היום" אמר ווק דרסקוביק, מאחד מן המהפכנים הרפומיסטים ברפובליקה, ואישר כי הבחירות יתקיימו ב-13 בדצמבר. תומכיו של קוסטוניצה הזהירו כי אם אנשיו של מילוסביץ' ינקטו בפעולות כדי להחזירו לשלטון, קוסטוניצה יוציא את תומכיו חזרה לרחובות, להפגנות המוניות.

קוסטוניצה עלה לשלטון בחמישי באוקטובר, לאחריו שאנשיו ביצעו הפיכה והדיחו את יריבו הנשיא סלובודן מילוסביץ'. אולם, הפרלמנט ומוסדות מדינה אחרים, עדיין נשלטים מידי תומכיו של מילוסביץ'.

קוסטוניצה הודיע כי בכוונתו לבקר במונטנגרו, על מנת לשכנעה לא לדרוש עצמאות. המשא ומתן האחרון בא בעקבות שבוע דרמטי, בו אירופה אימצה את יוגוסלביה, וקוסטוניצה הבטיח כי מדינתו תהיה סלע של שלום ודמורקטיה.

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully