וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בכיר בחזבאללה: שינוי בדפוס ההתנהגות של צה"ל מקשה על ביצוע פיגועים

13.1.2000 / 12:24

לדברי אותו מקור בכיר, הארגון נערך לשינוי בעקבות הסכמי שלום
הנהגת חזבאללה נערכת מחדש לנוכח ההתפתחויות באזור. כך גילה מקור בכיר בארגון בראיון לעיתון לבנוני. לדברי המקור, בכירי החזבאללה מביאים בחשבון שני שיקולים בזמן הקרוב, ההתקדמות במו"מ, ושינוי דפוסי הפעילות של צה"ל.
מתברר שלאחרונה מתקשה החזבאללה בביצוע פיגועי 'איכות' נגד צה"ל וצד"ל. הסיבה, צה"ל שינה את דפוסי הפעולה שלו, וקשה לעקוב אחר תנועות חיילי צה"ל ברצועת הביטחון,אשר משתמשים באמצעי הסוואה מגוונים ומתקדמים.
השינוי בפעילות צה"ל דורש מהארגון פריסת רשת רחבה של תצפיות, כדי לעקוב טוב יותר אחר תנועות האויב. ולבצע פיגוע במהירות רבה יותר. פיגוע מצריך מאמצים במישור הלוגיסטי, ובתנאי השטח, שכן, לוחמי החזבאללה נעים בשטחים הנתונים לשליטת צה"ל וצד"ל - אשר משתמשים בציוד מתקדם ביותר לאיתור תנועות חשודות.
צה"ל גם מצליח לאחרונה באזורים רבים לנטרל מספר לא מבוטל של מטעני- צד, שמניחים לוחמי הארגון.
על פי המקור, החלטה לבצע פיגוע התאבדות מצריכה גם בחינה מעמיקה של שיקולי רווח-הפסד. "אם פיגועי התאבדות לא יסבו נזק ממשי לצה"ל, הנזק המוראלי שייגרם יהיה גדול. החזבאללה לא יכול להמר. הוא צריך לבחור יעדים גדולים". מדגיש המקור כשהוא מתכוון לפיגוע ההתאבדות האחרון שבוצע בסוף השבוע שעבר - פיגוע שכמעט ולא גרם לנפגעים בכוחותינו.
אותו בכיר בחזבאללה, הסביר הבוקר כי הארגון יהיה חייב מעתה ואילך להביא בחשבון את ההשלכות המדיניות לכל פעולה שתעשה, כמו גם להגביר את ההתייעצויות עם הבכירים הסוריים כדי להתעדכן על ההתפתחויות בשיחות עם ישראל. אחרת, הארגון לא יצליח להתמודד עם האתגרים הגדולים שניצבים בפניו. "חזבאללה מבין שהשיחות המתנהלות בין סוריה לישראל הן רציניות ומביא בחשבון שיקולים חדשים". המקור חושף כי במגעים שהתנהלו בשבועיים האחרונים בין סוריה לבכירים בחזבאללה סוריה המשיכה להביע תמיכה בפעילות חזבאללה כאמצעי לחץ רב השפעה על הנושא והנותן הישראלי.


0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully