וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

גלובס: מגעים בין דיסקונט והבינלאומי לאיחוד ויזה אלפא וויזה כ.א.ל.

13.1.2000 / 9:19

בנוסף למגעים על רכישת ויזה אלפא בידי בנק לאומי

בנק דיסקונט והבנק הבינלאומי החלו במגעים לאיחוד ויזה כ.א.ל. וויזה אלפא. מנכ"ל בנק דיסקונט, דוד גרנות כבר נפגש עם מנכ"ל הבנק הבינלאומי, שלמה פיוטקובסקי לשיחות בנושא. כך חושף אתר האינטרנט של 'גלובס' הבוקר.
השניים גם העלו הצעה לצרף את בנק המזרחי לעסקה. צפוי שהממונה על ההגבלים העסקיים במשק, דוד תדמור, תקבל עסקה כזו אישור רק בתנאי שבנק לאומי יהיה שותף גם הוא בחברת אשראי או יכנס כשותף עם הבינלאומי בויזה אלפא.
בעלי השליטה בויזה אלפא, הבנק הבינלאומי וחברת עורק יבקשו למכור את החברה לפי שווי של 250 מליון ש"ח לפחות חושף היום 'מעריב עסקים'. זהו הסכום אותו הוציאו החברות מאז נכנסה ויזה אלפא את פעילותה בשוק האשראי לפני שנתיים.
הבינלאומי ניצל את הפסדיה של החברה, כ-100 מליון ש"ח כהוצאה לצורך מס.
בינתיים החלו נציגי בל"ל בבדיקת כדאיות העסקה. הם בודקים האם להקים חברה חדשה או להשתמש בחברה הקיימת. בשבוע הבא ימסרו נציגי הבנק את החלטתם אם לבצע את העסקה או להקים חברה חדשה.
כל המהלכים הללו באו אחרי מכירת ויזה כ.א.ל. לבנק דיסקונט.
אתמול נודע שבנק דיסקונט מחפש שותף אסטרטגי נוסף לויזה כ.א.ל. וכי הוא מנהל מגעים עם אליעזר פישמן וכלל ביטוח. דיסקונט מתכוון גם לנפק כרטיסים חדשים ומועדון הלקוחות של פישמן, פאואר קארד, יכול להיות מקום פוטנציאלי לבצע את ההתרחבות.

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully