וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הרופא הראשי של נבחרת השחייה של מזרח גרמניה לשעבר הורשע במתן סטרואידים לשחיינים

12.1.2000 / 19:14

נאשם כי נתן סמים מעוררים לספורטאים ללא ידיעתם

הרופא הראשי של נבחרת השחיינים של מזרח גרמניה הורשע בכך שנתן להם סטרואידים - ללא ידיעתם. לותר קיפקה, בן 72, הורשע ביותר מ-50 סעיפי אשמה של גרימת נזק גופני. הוא נדון לקנס של 7500 מרק ו-15 חודשי מאסר על תנאי.
השופט במשפטו של קיפקה אמר כי הוא אחד ממנהיגי המדיניות המזרח-גרמנית לשפר את ביצועי הספורטאים על ידי מתן סמים מעוררים, למרות שהיה ידוע על השפעותיהם השליליות.
קיפקה הודה שנתן סטרואידים לשחיינים, אך טען כי בשנות ה-70, שנות השיא של הספורט המזרח-גרמני, לא היה ידוע על השפעותיהם השליליות לטווח הרחוק.
קיפקה לא יידע, כאמור, את השחיינים או את בני משפחותיהם על כך שהוא מספק להם סמים כדי לשפר את ביצועיהם. שתי שחייניות לשעבר בנבחרת השחייה טענו בבית המשפט כי בהשפעת הסמים הן ילדו תינוקות הסובלות מפגמים מולדים. כמו כן הן סובלות מבעיות שרירים ושיעור יתר. אחת השחייניות אף תובעת את קיפקה בתביעת פיצויים פרטית.
המשפט נגד הוא קיפקה הוא אחד מסדרת משפטים שמנהלת גרמניה המאוחדת נגד ראשי ארגוני הספורט במזרח גרמניה בזמן השלטון הקומוניסטי. מאמנים רבים הודו כי נתנו לספורטאים בטיפולם סמים מעוררים ונתבעו לשלם אלפי דולרים כפיצויים.

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully