וואלה!
וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ברק: לאודר מסר לקלינטון התחייבות להחזרת כל השטחים שישראל כבשה מסוריה ב- 67'

12.1.2000 / 14:55

נתניהו בתגובה: במו"מ שניהלתי עם דמשק, הסורים ויתרו על החרמוןבראיון לקול ישראל הבוקר אמר ראש הממשלה ברק כי רון לאודר, שליחו של ראש הממשלה לשעבר בנימין נתניהו, מסר לנשיא ארה"ב קלינטון מכתב בו מופיעה נכונות ישראלית להחזיר לסוריה את כל השטחים שכבשה ישראל ב- 67'.
בתגובה אמר נתניהו כי מדובר במסמך חסר חשיבות וכי המכתב שוגר על ידי לאודר חודשים ספורים לאחר שברק כבר החל לכהן כראש ממשלה. נתניהו אמר כי הוא עצמו מעולם לא חתם על מסמך המאשר נסיגה כלשהיא. עוד אמר נתניהו, כי במו"מ שהוא ניהל עם דמשק, ויתרו הסורים על הגולן והסכימו להישארות כוח ישראלי בפיקוח אמריקאי.
בראיון הבוקר, הכחיש ברק את הטענה לפיה ישראל התחייבה כבר לסגת מהגולן. ברק התייחס לדבריו של יו"ר הליכוד, אריאל שרון, שטען כי ישראל כבר התחייבה להחזיר את הגולן לסורים. "אין שום שחר לדברים ולו בגלל שלא התחלנו לדון בסוגיית הגבול."
ברק אמר כי "שיחות השלום מתקרבות לשלב המכריע, זו דרך קשה ומסובכת, קשה להעריך כמה זמן זה יקח ואין ערובה להצלחתנו, אולם המטרות ברורות. ביטחון ושלום לישראל. אני משוכנע שנחתום רק על הסכם שיחזק את ישראל."
"מוטלת עלינו אחריות עליונה לשנות את המציאות, להחזיר הבנים מלבנון, לפתוח פתח לחצי האי ערב ולחזק משמעותית את צה"ל עם מערכות הנשק הטובות בעולם."
בהתייחסו להפגנת ההמונים שנערכה ביום ב' נגד נסיגה בגולן, אמר ברק כי הוא משוכנע שחלק גדול מהמתנגדים "יצביעו איתנו במשאל עם, כי זה טוב לישראל וטוב לכולם."
באשר לטענה כי הוא אינו משתף את שריו בפרטי המשא ומתן עם הסורים אמר ברק כי "אם המשא ומתן ייגמר בהצלחה ויהיה הסכם והשרים יכתבו בזכרונותיהם את הדברים, יסתבר שעוד לא היה משא ומתן שכל כך הרבה שרים השתתפו בו בצורה כל כך עמוקה."
עוד אמר ברק כי "השיחות לא היו מחזיקות מעמד שבוע בלי נכונותו של הנשיא קלינטון להקדיש לנושא את מירב המאמצים".

1
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully