וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

היסטוריון בריטי תובע את מי שמכנה אותו מכחיש שואה

11.1.2000 / 15:48

טוען שלא היו תאי גזים באושוויץ, אבל לא מוכן שיכנו אותו מכחיש שואה

ההיסטוריון הבריטי השנוי במחלוקת דיוויד אירווינג, מי שאמר שאין שום הוכחה מוצקה לכך ש-6 מיליון יהודים נרצחו בשואה, פתח היום במאבק משפטי כנגד מי שקרא לו "מכחיש שואה". הנתבע במשפט הוא פרופ' דברה ליפסטט מאוניברסיטת אמרי באטלנטה, ג'ורג'יה, שאמר על אירווינג שהוא "דובר מסוכן של מכחישי השואה". יחד איתו ייתבע גם המוציא לאור "פינגווין".
אירווינג נקנס בשנת 92' לאחר שבית משפט גרמני האשים אותו כי אמר בכינוס במינכן כי מעולם לא היו תאי גזים באושוויץ, ושמחנות ההשמדה הנאציים הם זיוף. כמו כן, הוא הטיל ספק במניין קורבנות השואה. הוא תיאר את אושוויץ "כמחנה עבודה אכזרי במיוחד", בו מצאו את מותם כ-100 אלף בני אדם. בערעור שהגיש לבית המשפט אמר אירווינג כי "לא היו שם תאי גזים, ואני לא מוכן לשנות את דעתי". בית המשפט קנס אותו ב-18 אלף דולר. מאז, אירווינג מוחרם בגרמניה, ונאסרה עליו הכניסה לקנדה, איטליה, אוסטריה ואוסטרליה. בספרו, משנת 77', "מלחמתו של היטלר", כתב אירווינג כי היטלר לא היה מודע, עד שנת 43', לטבח ההמוני שנעשה ביהודים.
בתביעת הדיבה הנוכחית, טוען אירווינג שהערותיו של פרופ' ליפסטט הן חלק מניסיון כולל להכפיש אותו ולהמעיט בערכו. לטענתו, ליפסטט מחפש להשמיץ אותו בכל העולם כ"מכחיש שואה" על לא עוול בכפו. "חברים שלי נאלצו להפנות לי גב", התלונן אירווינג, "כדי שלא תיפגע הקריירה האקדמית שלהם".

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully