וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

חשד למעשים מגונים של מורה בתלמידי ישיבה

11.1.2000 / 13:25

המשטרה חוקרת תלונות למעשים מגונים שבוצעו על ידי זאב סולטנוביץ מישיבת מרכז הרב בירושלים

המשטרה מנהלת חקירה בעקבות תלונות על מעשים מגונים בתלמידים בישיבת מרכז הרב בירושלים. לפני שלושה שבועות הוגשו לראשונה תלונות על מעשים מגונים שבוצעו בתלמידים על ידי אחד המורים בישיבה, זאב סולטנוביץ. סוטנוביץ אינו בעל משרת הוראה בישיבה, ומלמד גם במוסדות נוספים. החמישה שהתלוננו היו בני למעלה מ-18 כאשר לדבריהם, ניצל אותם סולטנוביץ מינית.
לדברי הנהלת הישיבה, התלונות הגיעו אליה אך היא בדקה אותן ולא מצאה שיש בהן ממש, ולכן לא פנתה למשטרה. החקירה עדיין בתחילתה, והמשטרה מעדיפה שלא לפרסם פרטים מתוכה. בימים הקרובים תגבה המשטרה עדויות מתלמידים נוספים, שעל פי החשד נפלו קורבן להתעללות מינית. גביית העדויות נתקלת בקשיים, כי התלמידים טוענים כי מאיימים עליהם. לדבריהם, איימו עליהם בהנהלת הישיבה כי אם לא יוותרו על התלונות, לא יזכו לעבודה ולא לשידוך הולם.
במקביל, חוקרת המשטרה פרשה נוספת הקשורה לסולטנוביץ. לפיה, לאחר רצח רבין, הרים סולטנוביץ כוס לחיים על הרצח ואמר, כי אם יגאל עמיר לא היה רוצח את ראש הממשלה, היה שוקל הוא לעשות את אותו הדבר.
סולטנוביץ, באמצעותו עורך דינו, כופר בכל ההאשמות, ולדבריו אין לתלונות נגדו כל בסיס. פרקליטו אף הביע תמיהה על כך שהדברים מתפרסמים עוד בטרם נחקר מרשו על ידי המשטרה.

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully