וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הקארמפה לאמה הופיע בציבור לראשונה מאז בריחתו מסין

8.1.2000 / 14:46

סין תאפשר חזרתו של הלאמה אם יחפוץ בכך

הקארמפה לאמה הופיע היום לראשונה בציבור, מאז ברח מסין ביום רביעי האחרון. הלאמה הצעיר, השלישי בחשיבותו עבור העם הטיבטי, נפגש עם הדאלאי לאמה במקום מושבו של הדאלאי במקלודגנג', ליד העיר דרמסאלה בהודו.
ממשלת סין תאפשר חזרתו של הקארמפה לאמה לטיבט - כך משתמע מהודעת הממשל הסיני לבריחתו השבוע. הקארמפה, השלישי בחשיבותו במנהיגות הבודהיסטית בטיבט, נמלט השבוע כמחאה על הדיכוי הדתי שסין נוקטת כלפי טיבט, ועל כך שסין לא הסכימה לתת לו אשרת יציאה מהארץ. על פי סוכנות הידיעות הסינית עזב הקארמפה את סין כדי לרכוש כלי מוזיקה ועזרים דתיים. מההודעה ניתן היה להבין כי הממשלה הסינית לא תמנע ממנו לחזור למדינה אם יחפוץ בכך. עזיבתו של הקארמפה נחשבת למביכה במיוחד עבור השלטונות הסינים, שסימנו אותו כמנהיג נאמן לממשל הסיני בטיבט.
הקארמפה לאמה בן ה-14, שהגיע להודו ביום רביעי לאחר מסע בן שבוע בהרי ההימאליה פירט את הסיבות לעזיבתו במכתב שהשאיר לתלמידיו בעיר לאזה בטיבט, בה התגורר.
הקארמפה הוא המנהיג הטיבטי היחיד המוכר הן על ידי ממשלת סין הקומוניסטית והן על ידי הדאלי לאמה. במכתב שהשאיר הוא מאשים בעזיבתו, כאמור, את ממשלת סין בכך שלא אישרה לו ויזת יציאה מהארץ לצורך ביקורים בקהילות של מאמיניו, ולא הותירה לו ברירה, לדבריו, אלא לברוח מהמדינה.
עדיין לא ברור כיצד הצליח לחמוק מהשמירה ההדוקה סביב ביתו בטיבט, וכיצד הצליח לחצות את הרי ההימאליה המושלגים בקור העז ששורר שם כעת.
לא ברור עדיין אם הקארמפה מתכוון לחזור לטיבט או להשאר בהודו יחד עם מנהיגו הרוחני.

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully