וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

פסק הלכה של הרבנים המרכזיים: אסור לגלוש באינטרנט

7.1.2000 / 7:19

בגלל "סרטים במחשב המכילים חומר תועבה". הרבי מגור והרב עובדיה לא חתומים על פסק ההלכה


גדולי הרבנים החרדים הוציאו פסק הלכה האוסר על גלישה באינטרנט. הסיבה: הגולשים נחשפים לחומר "הפורץ את גדרי הצניעות" ומשחית את הנוער.
פסק ההלכה הופץ ברחובות הציבור החרדי ופורסם במודעות ענק העיתונים "המודיע" ו"יתד נאמן". בפסק ההלכה כתוב: "קיים איסור חמור להסתכל בסרטים במחשב או בטלוויזיה, המהווים סכנה איומה לקדושת ישראל, הגדולה יותר מלהרוג אדם... לכן באנו להזהיר הורים ומחנכים, שלא יתנו להשתמש במשחקי מחשב, כאשר ברובם יש דברים אסורים ובלתי חינוכיים".
על פסק ההלכה חתומים הרב יוסף שלום אליישיב, לייב שטיינמן, האדמו"רים מוויזניץ, מבעלז ומסדיגורא, שניים מחברי מועצת חכמי התורה של ש"ס ועוד.
אולם לא כולם בעולם החרדי שותפים לאיסור החד משמעי על השימוש באינטרנט. מי שלא חתמו על פסק ההלכה הם שני פוסקים מרכזיים: הרבי מגור והרב עובדיה יוסף.
הרבנים גם לא הורו על סילוק המחשב מהבית. לפי סקר שנערך, ב-40 אחוז מבתי החרדים יש מחשב ונראה כי הציבור לא יוכל לעמוד בגזירה כזו. עם זאת הוחלט על הקמת בית דין מיוחד שיקבע מה מותר ומה אסור בתחום המחשבים. גם מי שעוסק במחשבים, חלה עליו חובה "לצמצם את השימוש... ורק במקום עבודתם ולא בביתם חס וחלילה. האחריות עליהם שלא תהא לאחרים גישה לאינטרנט".

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully