וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הניצבים יצחקי ורז יועמדו לדין משמעתי

6.1.2000 / 14:23

השניים ישארו בחופשה ולא יפוטרו לפחות עד תום ההליכים נגדם.


השר לביטחון פנים, שלמה בן עמי, ומפכ"ל המשטרה רב ניצב יהודה וילק, החליטו לאמץ את המלצת פרקליטת המדינה עדנה ארבל,והמלצת מחלקת המשמעת של המשטרה, ולהעמיד לדין משמעתי את ניצב יאיר יצחקי וניצב יעקב רז.
השניים, יועמדו לדין באשמה שלא דיווחו לאיש כי נפגשו בחודש אוגוסט האחרון עם עופר נימרודי, שסיפר להם כי מתנהלת חקירה חשאית נגדו בפרשה האחרונה.
המפכ"ל והשר בן עמי החליטו כי הניצבים יצחקי ורז לא יפוטרו לפי שעה משורות המשטרה, אלא ישארו בחופשה עד תום ההליכים נגדם, למרות ששני שוטרים בכירים פחות, תנ"צ שמעון שרביט, ורפ"ק אריה סילברמן, פוטרו מהמשטרה בשל מוערבות בפרשת נימרודי, ולמרות המלצת פרקליטת המדינה לפיה יש לשקול את המשך שירותם של השניים בשירות המשטרה.
בחוות הדעת ציינה ארבל כי מפקד מחוז ירושלים ניצב יצחקי נפגש עם נמרודי, בחודש אוגוסט אך סיפר על הפגישה רק לאחר שנשאל על העניין, הרבה אחרי שהפרשה פורסמה בתקשורת.
לגבי ניצב רז, מותחת הפרקליטה ביקורת קשה יותר, ומציינת שגם בחקירתו במחלקה לחקירות שוטרים השיב רז תשובות לא ברורות וסותרות על תוכן הפגישות בינו לבין נימרודי.
בראש ההרכב בית הדין המשמעתי תעמוד שופטת בית המשפט העליון בדימוס ויקטוריה אוסטרובסקי-כהן, ולצידה ישבו הניצבים בדימוס שאול גבעוני ואהרון שלוש.
עדיין לא נקבע מועד לפתיחת הדיון.

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully