וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אתר החרמון ייפתח למבקרים אחרי שנתיים הפסקה

6.1.2000 / 7:24

מטר שלג נערם ביממה האחרונה. הכי הרבה גשם ירד דווקא בת"א

אתר החרמון ייפתח מחר למבקרים אחרי שנתיים שלא היה פעיל. באזור הרכבל התחתון נערמה שכבה של 80 ס"מ שלג, וברכבל העליון השכבה היא בגובה מטר אחד. לדברי הנהלת האתר, תנאי הגלישה השנה מצוינים.
בטבריה יצא לדרך הבוקר מרתון טבריה המסורתי, אף על פי ולמרות מזג האוויר.
היום צפוי הגשם להיחלש, וגם ההפסקות בין הממטרים יהיו ארוכות יותר. מה שקרה אתמול, קורה פעם ב-15 שנה בממוצע. תוך יממה אחת ירדה מהשמים כמות משקעים שמהווה רבע מהכמות שצפויה לרדת בחורף שלם. בירושלים ירדו 18 מ"מ וגם שלג, שאפילו הצליח להיערם, בחיפה ירדו 81 מ"מ ובבית דגן 117 מ"מ. הכמות הגדולה ביותר ירדה באזור תל-אביב, 137 מ"מ גשם, סך הכל 290 מ"מ מאז תחילת השנה. בבאר-שבע ירדו רק 2 מ"מ.
אבל למרות כל השפע הזה, יש חשש שעל הכנרת זה דווקא לא מספיק השפיע. כמויות הגשם באגן הניקוז של הכנרת היו נמוכות באופן משמעותי מהכמויות באזור החוף והמרכז, מה שאומר שהמים שמגיעים בסוף לכנרת הם לא רבים. ואכן, לא נרשמה זרימה שוצפת במיוחד בנחלים בדרך לאגם המתכלה. הגשם שירד משפר בהחלט את המאזן הרב שנתי, אבל עדיין, מוקדם לשמוח.
דווקא בתל-אביב זרמו הנחלים ברחובות. התשתיות בעיר לא עמדו בעומס, ורחובות וכבישים הוצפו, וגם בתים. עשרות תושבים מדרום תל-אביב פונו מבתיהם ובילו את הלילה בבית ברבור בעיר או אצל קרוביהם. ראש העיר רון חולדאי מסר כי תוקם קרן לסיוע ראשוני למפונים מהבתים המוצפים.

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully