פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   מדור חי בסבבה מארח כלבה שמשוגעת על צעצועי מין

   והפעם: עורך הדין ומו"ל "ביתן" אייל ליאני מפנק את כלבתו נלה בצורה מקורית. המצרכים הדרושים: צעצוע מין וגבינה

   אחת האושיות המסקרנות בעולם הבוהמה הספרותי של תל אביב הוא עורך הדין אייל ליאני הנושא גם במשרת המוציא לאור של הוצאת הספרים ביתן הוותיקה, המתמקדת בספרי עיון. מלבד עורך דין ומו"ל, ליאני הוא גם צייר, סופר, ולאחרונה אף הופיע עם הגיטריסט האגדי שלמה מזרחי. אבל לפני הוא מטפל מסור בנלה, בולדוגית צרפתית מעורבת עם סטאף אנגלי, אותה אימץ בעמותת צער בעלי חיים.

   דיפולט (יח"צ , פסטיבל הקולנוע ירושלים)
   אייל ליאני עם הכלבה נלה והצעצוע האהוב עליה (צילום: שוני אשכנזי)

   איזה ספר עומד לצאת בביתן?

   "לספר הבא שייצא אצלנו קוראים 'סמים - היבטים משפטיים, פסיכולוגיים והתמכרותיים'. זה ספר בן 500 עמודים, העוסק בתופעת הסמים ופסקי דין שמסבירים את רמת הענישה. הוא מיועד למשפטנים ולגם אנשים מן היישוב, למשל אמא שחושדת שהבן שלה מגדל מריחואנה בחדר או בחור שרוצה לקנות סם חוקי בפיצוציה באלנבי".

   איפה אתה קורא בדרך כלל?

   "עם הטאבלט שלי בטיסות לחו"ל ובלילה לפני השינה במיטה".

   טאבלט? אצל מוציא לאור של ספרים?

   "אני מאוד רוצה שהטאבלט יהרוג את הפרינט. אני עצמי אדם ללא עת וללא עט. יש לי חזון אקולוגי. גם בהוצאה לאור שלי לא היתה מדפסת עד לפני חודש. אנחנו כותבים הכל בנייד, במחשב ובטאבלט, ורק כשאין ברירה, וצריך להביא חשבונית מודפסת אנחנו עושים זאת. בישראל עדיין לא השכילו לעבור לחזון של משרדים ללא נייר באופן מלא. ממשלת דרום קוריאה למשל קנתה טאבלטים לכל התלמידים, ואין שם ספרי לימוד או מחברות. זה גם יותר זול, גם לא סוחבים על הגב וגם אקולוגי".

   הטיפ של אייל ליאני – צעצוע מין עם גבינה

   דיפולט (יח"צ , פסטיבל הקולנוע ירושלים)
   נלה עושה חיים (צילום: אנסטסיה סופרון)

   עם מה אתה מפנק את הכלבה?

   "עם פלאג שמשמש ל...מי שיודע יודע, שעשוי מגומי. כן, אני מכניס לתוך החור גבינה לבנה, שם את זה במקפיא לחצי יום. הגבינה הקפואה בתוך הגומי הרך משגעת את נלה. אני זורק לה את זה, היא מריחה את הגבינה הקפואה, אבל לא יכולה להוציא אותה, ונושכת את הגומי הרך עד שהגבינה נמסה. היא יכולה לשחק עם זה חצי יום במקום ללעוס את הכבלים של המחשב הנייד שלי".

   דיפולט (יח"צ , פסטיבל הקולנוע ירושלים)
   במקום ללעוס את הכבלים של המחשב הנייד (צילום: אנסטסיה סופרון)