פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   הכלבה נונה היא פיינשמקערית רצינית

   מדור חי בסבבה פוגש הפעם את טל מילר, מפיק ומייצג אמנים. את כלבתו נונה הוא אימץ לפני ארבעה חודשים, וכבר גילה שתי עובדות מקסימות: היא קופצת כשהיא שומעת מזרחית ומתה על גבינה

   דיפולט (יח"צ , פסטיבל הקולנוע ירושלים)
   הורידו שירים שנכתבו על ידי חלוצים ישראליים, ותרמו למאבק בסרטן. טל מילר ונונה

   אחד הפרויקטים האמנותיים החשובים ביותר שאירעו בשנה החולפת היה "חלוצים למען מרפא", במהלכו ביצעו מיטב אמני ישראל שירי חלוצים מתקופת הקמת המדינה, כשכל ההכנסות קודש לעמותה למאבק במחלת הסרטן. בין האמנים שהשתתפו יהורם גאון, אחינועם ניני, דיויד ברוזה, נורית גלרון, קוואמי דה לה פוקס, אילנית, שי גבסו, אבי טולדנו ועוד רבים וטובים.

   התרומה התבצעה באופן הבא: המאזינים הורידו שירים שנכתבו על ידי חלוצים ישראליים ונשכחו בחלוף השנים, ובכך תרמו למאבק. מאחורי היוזמה עמד המפיק הנמרץ טל מילר, תושב רמלה לשעבר המתגורר כיום בדרום תל אביב וחי ואוהב את כלבתו נונה.

   הופתעת במהלך העבודה על הפרויקט?

   "הפתיעה אותי לטובה העובדה שאנשים הורידו מוזיקה למטרה הזו. לא חשבתי שאנשים יטרחו להוריד".

   ספר על כלבתך נונה.

   "קוראים לה נונה, היא בת שנתיים וחצי, כנראה חצי פינצ'ר חצי צ'יוואווה. אימצתי אותה לפני ארבעה חודשים דרך ידידה טובה שלי, שראתה אותה באירוע בגן מאיר ולקחה אותה בתור משפחה אומנת. היא הראתה לי אותה, ולא עמדתי בפניה".

   מאז הכלבה, יש תגובות מבחורות?

   "אין תגובה בנושא הזה. זה יכול לקלקל לי (צוחק)".

   דיפולט (יח"צ , פסטיבל הקולנוע ירושלים)
   מתה על שירים של בית"ר. נונה מוציאה את טל מילר לטיול

   איך הכלבה מגיבה למוזיקה? יש לה נביחות שונות?

   "האמת היא שמשום מה, אני לא יודע למה, הכלבה הזו אוהבת מוזיקה מזרחית. גיליתי את זה במקרה. אני אוהד בית"ר ירושלים, ונסעתי למשחק. היתה מוזיקה של בית"ר ברקע, שזאת בערך המוזיקה היחידה שאני בכלל שומע במשחקים, ונונה התחילה לקפוץ. עשיתי ניסוי, ושמתי לה מוזיקה מזרחית, והיא המשיכה לקפוץ".

   בזכות הכלבה אתה הולך להתחיל להפיק מוזיקה מזרחית?

   "(צוחק) אין לי בעיה עם אף סוג של מוזיקה כל עוד מדובר באמנות. אם זאת לא אמנות, אם מוזיקה היא זבל, זה יכול להיות רוק זבל או מזרחי זבל. כרגע, מה לעשות, יש הרבה יותר מזרחית זבל, אבל זה לא אומר שאין מזרחית שהיא אמנות. הכל פתוח".

   הטיפ של טל מילר – גבינה צהובה לכלבה!

   "היא מתה על גבינה צהובה. ביררתי עם הווטרינר, והוא אמר לי שאין עם זה שום בעיה, אם לא נותנים את זה במינונים גבוהים. אז במקום לקנות לה חטיף כשאני רוצה לפנק אותה, יש את האצבעות גבינה האלה? אני קונה אצבע גבינה, ונותן לה".

   פינקת אותה בגבינה היום?

   "האמת שקניתי פה בלוינסקי פרמז'ן איכותי, ונשאר לי קצת. נתתי לה, והיא טרפה את זה".

   להורדת שירים למען המאבק בסרטן

   לכתבה "יהורם גאון, קוואמי ונורית גלרון בפרויקט חדש" שפורסמה על "חלוצים למען מרפא"

   בהכנת הכתבה סייע רועי צ'יקי ארד
   קרדיט צילום: שחר אדיב