פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   מקסים: בעלי חיים בתחרות הצילומים של נשיונל ג'יאוגרפיק 2011

   תחרות הצילומים של נשיונל ג'יאוגרפיק 2011 נמצאת בעיצומה. מתוך עשרות אלפי תמונות נבחרות בודדות לזוכות בתחרות היוקרתית. השנה הגיעה לגמר גם ישראלית אחת, וגם אתם מוזמנים להצביע

   נשיונל ג'יאוגרפיק מקיימים מדי שנה תחרות צילום בקטגוריות שונות, כגון "אנשים", "מקומות" ו"טבע". הכללים לגבי שיפור ועיבוד התמונות מאוד נוקשים, ומאפשרים רק מינימום של תיקוני עריכה בצילום. חלק מהתמונות כל כך מדהימות, שכמעט קשה להאמין שאינן מניפולציה של המציאות. אחת מהקטגוריות היא "בעלי חיים", מושא צילום אטרקטיבי במיוחד.

   לתחרות של 2010 התקבלו 16,000 צילומים מ-130 מדינות, וגם בסיום ההרשמה של 2011 צפוי מספר מועמדים דומה. בכל קטגוריה ייבחרו שלושת המועמדים הסופיים, שייבחנו על יצירתיות ואיכות הצילום. הזוכה במקום הראשון בכל קטגוריה יזכה ב-10,000 דולר ובהשתתפות בסמינר צילום יוקרתי מטעם נשיונל ג'יאוגרפיק, החושף את תהליך מאחורי הקלעים של צילומי המגזין.

   לפניכם חלק מהתמונות המדהימות שצולמו על ידי צלמים שונים שלקחו חלק בתחרות, והגיעו לשלב הגמר. בין הצלמים נמצאת גם הישראלית דפנה בן נון (ראו תמונה בהמשך).

   אתם מוזמנים להיכנס לאתר נשיונל ג'יאוגרפיק, ולהצביע לתמונה שאתם מוצאים היפה ביותר ושמגיע לה לזכות בתחרות.

   מפגש קטלני בין לביא ובין תנין באפריקה. מתוך תחרות צילומים של נשיונל ג'יאוגרפיק 2011 (יח"צ , Anthony Goldman /National Geographic Photo Contest)
   מפגש קטלני בין לביא ובין תנין באפריקה. Anthony Goldman /National Geographic Photo Contest
   לווייתנים משתעשעים בים הצפוני. מתוך תחרות צילומים של נשיונל ג'יאוגרפיק 2011 (יח"צ , Dafna Ben Nun /National Geographic Photo)
   לווייתנים משתעשעים בים הצפוני. Dafna Ben Nun /National Geographic Photo
   צייד קזחי בן 72 רוכב על סוס עם נץ. מתוך תחרות צילומים של נשיונל ג'יאוגרפיק 2011 (יח"צ , Tsolmon Naidandorj /National Geographic Photo Contest)
   : צייד קזחי בן 72 רוכב על סוסו עם עיט זהוב (עיט סלעים). Tsolmon Naidandorj /National Geographic Photo Contest
   כלבי ים שוחים ליד איי הופקינס, דרום אוסטרליה. מתוך תחרות צילומים של נשיונל ג'יאוגרפיק 2011 (יח"צ , : Michael Patrick O'Neill /National Geographic Photo Contest)
   כלבי ים שוחים ליד איי הופקינס, דרום אוסטרליה. Michael Patrick O'Neill /National Geographic Photo Contest
   זברה תחת ענן, ספארי באפריקה. מתוך תחרות צילומים של נשיונל ג'יאוגרפיק 2011 (יח"צ , Dmitry Gorilovskiy /National Geographic Photo Contest)
   זברה תחת ענן, ספארי באפריקה. Dmitry Gorilovskiy /National Geographic Photo Contest
   פיל עם המטפל שלו, ספארי באפריקה. מתוך תחרות צילומים של נשיונל ג'יאוגרפיק 2011 (יח"צ , Dmitry Gorilovskiy /National Geographic Photo Contest)
   פיל עם המטפל שלו, ספארי באפריקה. Dmitry Gorilovskiy /National Geographic Photo Contest
   כריש לבן מול צוללנים בכלוב. מתוך תחרות צילומים של נשיונל ג'יאוגרפיק 2011 (יח"צ , David Litchfield /National Geographic Photo Contest)
   כריש לבן מול צוללנים בכלוב. David Litchfield /National Geographic Photo Contest
   קוף מתגנב, קטמנדו, נפאל. מתוך תחרות צילומים של נשיונל ג'יאוגרפיק 2011 (יח"צ , Alexandra Novitske /National Geographic Photo Contest)
   קוף מתגנב, קטמנדו, נפאל. Alexandra Novitske /National Geographic Photo Contest