מכה לרוש: ה-FDA לא מאשר את אווסטין לטיפול בסרטן השד

"אווסטין לא הוכחה כבטוחה ויעילה לטיפול בסרטן השד", אמרו במנהל התרופות האמריקני, אך לא ביטלו את האישור לסוגים אחרים של סרטן. חברת רוש שלחה בזמנו עדויות: התרופה "הצילה חולים"

  • FDA
  • סרטן השד
  • אווסטין
רויטרס

מהלומה לחברת התרופות רוש, ואולי גם לחלק מהחולים? מנהל המזון והתרופות האמריקני (FDA) אינו מאשר את השימוש בתרופה אווסטין לטיפול בסרטן השד. "אווסטין לא הוכחה כבטוחה ויעילה לטיפול בסרטן השד", אמרה מרגרט המבורג, הממונה על הארגון. עם זאת, התרופה תישאר בשוק עבור שימושים אחרים, דוגמת טיפול בסוגים שונים של סרטן המעי הגס, סרטן הריאות, סרטן הכליות וסרטן המוח. המינהל קבע כי השימוש בה עלול לגרום לתופעות לוואי מסוכנות.

יועצי ה-FDA סללו את הדרך להחלטה שהתקבלה אתמול (שישי) כבר בחודש יוני, אז מסרו המלצה נגד השימוש באווסטין כתרופה לטיפול בסרטן השד. ההחלטה נדחתה בזמנו, כאשר אנשי רוש, חברת התרופה הגדולה בעולם, שמושבה בשוויץ, פנו ל-FDA ומסרו עדויות של חולים, שהתעקשו כי אווסטין "הציל את חייהם".

"אנחנו מאוכזבים מההחלטה", אמרה שרלוט ארנולד, דוברת "ג'נטק", יצרנית האווסטין הקליפורנית, תת-חברה של רוש. "נישאר מחויבים לנשים הרבות, המתמודדות עם המחלה חשוכת-המרפא, ונמשיך לספק להן עזרה ותמיכה כאשר הן נתקלות במכשולים בדרך לקבלת הטיפול שלהן", אמרה ארנולד.

האווסטין מהווה מקור הכנסה מניב ועיקרי עבור רוש, עם מכירות שנתיות בהיקף של 6.2 מיליארד דולר. התרופה אושרה על ידי ה-FDA לטיפול בסרטן השד בשנת 2008, לאחר אפקטיביות שנרשמה על גידולים סרטניים במהלך ניסויים קליניים.

בישראל מאובחנים מדי שנה 4,000 חולים חדשים בסרטן שד, אחוז אחד מהם גברים. הטיפול המקובל בסרטן השד כולל שימוש בתרופות כימותרפיות, הורמונליות - וביולוגיות, כגון האווסטין.

סרטן השד - עוד בנושא
מגמת ירידה בתחלואה ובתמותה
איך פועלות התרופות הביולוגיות?

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    לוגו - פיקוד העורףפיקוד העורף

    התרעות פיקוד העורף

      walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully