וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

רופאים מאיימים לתבוע את ד"ר אידלמן: "בטל ההסכם"

אריאל נוי

5.9.2011 / 0:01

אחרי שהודיעו על הקמת ארגון חדש שייצג אותם, ואחרי שכמה מהם פתחו בשביתת רעב, הרופאים מאיימים על יו"ר ההסתדרות הרפואית, ד"ר ליאוניד אידלמן, כי יתבעו אותו בגין ייצוג לא הולם

ועדי הרופאים של בתי החולים איכילוב בתל אביב, מאיר בכפר סבא, רמב"ם בחיפה ואברבנאל בבת ים פנו אמש (ראשון) ליו"ר הסתדרות הרפואית, ד"ר ליאוניד אידלמן, בדרישה כי יודיע על ביטול החתימה על ההסכם הקיבוצי החדש ויודיע כי בשלב זה להסכם אין תוקף של הסכם קיבוצי מחייב. עוד דורשים הוועדים לקיים משא ומתן עד שיושג הסכם שיהיה סביר ומקובל על ציבור הרופאים, ושייתן מענה אמיתי למצוקות החמורות לטענתם של הרפואה הציבורית בארץ.

עוד על מאבק הרופאים:
מכה להסתדרות הרפואית: מומחים הקימו ארגון חדש
הרופאים המתמחים: "החלטת בית הדין לא מוסרית"
בית הדין לעבודה: "התפטרות המתמחים אינה חוקית"

על פי המכתב שנשלח לד"ר אידלמן ואשר נכתב על ידי עו"ד סיגל פעיל ואשר סלע ממשרד אריאל שמר, ייצוג הרופאים על ידי ההסתדרות הרפואית היה בלתי ראוי ובלתי הולם, ובוצע תוך פגיעה ממשית בזכויותיהם ותוך התעלמות מההתחייבויות ומההבטחות שניתנו במהלך הדרך. במכתב מאיימים עורכי הדין, כי אם דרישותיהם של הרופאים לא ימומשו, הם הורו להם "למצות את כל האמצעים החוקיים העומדים לרשותם", ובתוך כך ככל הנראה לתבוע אישית את ד"ר אידלמן.

אין תמונה. צילום מסך, מערכת וואלה
ההסכם גוזל מהם את התקווה. הפגנת הרופאים בשבוע שעבר/מערכת וואלה, צילום מסך

עוד מאשימים ועדי הרופאים את אידלמן בשימוש בדיס-אינפורמציה חמורה לדבריהם, "בכך שהציג נתונים בעניין 'קידום' בשכר הרופא, כאשר מתברר, כי נתונים אלה אינם נכונים בתכלית וכי העלאת השכר תבטא, במקרה הטוב, הצמדת שכר השעה הנוכחי לעלית מדד המחירים הכללי". כמו כן, במסגרת ההסכם, מתחייבים הרופאים לתקופה ארוכה של תשע שנים ובכך נגזלת מהם, לטענתם, התקווה לשינוי במצבם.

בעקבות החלטת בית הדין הארצי לעבודה אתמול בבוקר על צווי מניעה להתפטרות הרופאים המתמחים, החליטו רופאים מומחים להקים ארגון חדש שייצג אותם, כאופוזיציה להסתדרות הרפואית. שם הארגון הוא ארב"ה - "ארגון רופאי בתי החולים". לדברי יוזמיו, אל הארגון הצטרפו במהלך אתמול רופאים בכירים רבים מעשרה בתי חולים ציבוריים בארץ.

כמו כן, רופאים מתמחים מבית החולים איכילוב בתל אביב ומבית החולים שיבא בתל השומר, הגישו אמש את מכתבי התפטרותם המחודשים. את המכתבים הגישו המתמחים כל אחד באופן אישי, ולא באמצעות התפטרות קולקטיבית. המתמחים החליטו לנקוט בצעד זה בעקבות החלטת בית הדין הארצי לעבודה על צווי מניעה להתפטרותם הקולקטיבית. בנוסף, שוקלים כעת המתמחים בשיבא האם להתחיל בשביתת רעב.

(עדכון ראשון: 19:28, 04.09.11)

לפניות לכתב: arielnews@walla.com

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    1
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully