וואלה!
וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

גם שטראוס התקפלה: הורידה מחיר הקוטג' ל-5.9 שקלים

עדי דברת-מזריץ

29.6.2011 / 18:33

קודם תנובה, עכשיו שטראוס: החברה תמכור את הקוטג' בנקודות המכירה ב-4.55 שקלים במקום ב-5.2 שקלים. שטראוס: "החלטנו להוריד את מחיר המכירה של הקוטג' לקמעונאים ל-4.55 שקלים"

תנובה ממצמצת ראשונה: החברה הודיעה על הוזלת מחיר הקוטג', למרות הבטחותיה של זהבית כהן כי החברה לא תוריד את מחירי הקוטג' עד סוף השנה. לדברי החברה, במקום למכור את הקוטג' לנקודות המכירה במחיר של 5.2 שקלים, תמכור אותו במחיר של 4.55 שקלים. לדברי החברה, המהלך יאפשר להעמיד את המחיר המומלץ לצרכן לקוטג' על 5.9 שקלים.

בתוך כך הודיעה תנובה, כי היא שומרת על התחייבותה שלא להעלות את מחירי מוצריה עד לסוף 2011.

עוד על מחאת הקוטג':
תנובה: מחיר הקוטג' לצרכן יירד ל-5.9 שקלים
התגובה למחאה: שורת מבצעים על קוטג' ברשתות
מחאת הקוטג' מתרחבת: על הכוונת - מעדני החלב

גבינת קוטג'. עומר מירון
שאר היצרניות יצטרפו למהלך?/עומר מירון

גם שטראוס מורידה את מחירי הקוטג'. מנכ"ל שטראוס ישראל, ציון בלס הודיע כי "לאור העובדה שהרשויות לא פועלות במהירות הנדרשת ליצירת מהלך כולל למען הצרכן ליצירת סל מוצרים בסיסיים במחיר שווה לכל כיס ולאורך זמן, החלטנו להוריד את מחיר המכירה של הקוטג' לקמעונאים ל-4.55 שקלים. אנחנו עדיין מצפים משאר הגורמים בשרשרת - החל מממשלת ישראל, החקלאים והקמעונאים לתרום גם הם את חלקם להורדת המחיר ולהיענות לקריאתם הצודקת של הצרכנים.

אריק שור, מנכ"ל תנובה וזהבית כהן, מנכ"ל קרן אייפקס ישראל: "הצרכן הישראלי אמר את דברו והוכיח את היכולת שלו לחולל שינוי חסר תקדים במדינה".

שור מסר כי "מאז פרצה המחאה חזרנו ואמרנו שאם כל החוליות בשרשרת (הרפתנים, המחלבות, רשתות השיווק והמדינה) יתרמו את חלקם, ניתן יהיה להוזיל את מחיר הקוטג'. אנו קוראים לרפתנים ולמדינה, ולכל הרשתות שעדיין לא הורידו את המחיר, לתרום את חלקם, על מנת שמחיר הקוטג' יעמוד על 5.90 שקלים לאורך זמן.

"הופתענו מעוצמת המעורבות הרגשית של הציבור כלפי תנובה והקוטג'. זו הפעם הראשונה שמהלך מסוג זה מתרחש במשק הישראלי. אנו מבינים שהקוטג' מסמל את המאבק הציבורי והתסכול של הציבור מיוקר המחייה ומהתייקרות מחירי המזון. זו תופעה כלל עולמית ואנו עוקבים מקרוב אחר הניסיונות להביא לריסון עליית מחירי המזון בעולם. בשל עלייה לא מידתית במחירי חומרי גלם בכל העולם ובישראל, נדרשים כלים חדשים מצד כל השחקנים, על מנת שהציבור לא ייפגע ממחירי המזון שמתייקרים כתוצאה מכך. כשם שמדינות אחרות מתמודדות עם ההתייקרות הבלתי נמנעת של מחירי המזון, כך גם ממשלת ישראל תצטרך לתת פתרון לבעיה שעלולה להחריף בשנים הקרובות".

sheen-shitof

עוד בוואלה!

תרפיית מציאות מדומה: טיפול להתמודדות עם חרדה

בשיתוף zap doctors
גבינת קוטג'. עומר מירון
"הצרכן הישראלי אמר את דברו והוכיח את היכולת שלו לחולל שינוי חסר תקדים במדינה"/עומר מירון

זהבית כהן, מנכ"ל קרן אייפקס ישראל, בעלת השליטה בתנובה: "כל היצרנים והרשתות בישראל פותחים היום עידן חדש במערכת היחסים עם הצרכנים. גם אנחנו נקדיש זמן ומשאבים לעידן הזה".

אפי רוזנהויז, נשיא ומנכ"ל שופרסל בתגובה להוזלה: "אנו מברכים על כך כי ליוזמה שנקטה שופרסל להוריד את מחיר הקוטג' לצרכן הישראלי ל-5.90 שקלים מצטרפת כעת גם תנובה. אנו מקווים כי יצרנים נוספים יאמצו את המהלך ויוזילו אף הם את המחיר. שופרסל תמשיך להציע את כל סוגי הקוטג' במחיר 5.90 שקלים לגביע, ו-2 ב-10".

זאב וורמברנד, מנכ"ל מגה קמעונאות, אמר בתגובה להודעת תנובה: ?אנו שמחים על החלטת תנובה לקחת אחריות ולהוריד את מחיר הקוטג?. אני מקווה כי שאר יצרניות החלב ילכו בעקבותיה, זהו צעד בכיוון הנכון - אבל הוא עדיין לא מספיק".

"יש להוזיל במיידית גם את מחיר הגבינה הלבנה. אנו ברשת מגה קבענו מחיר מטרה של 5.49 שח - זהו המחיר ההוגן לצרכן, ליצרנים ולרשתות. חשוב להבין כי הדרך לפנינו עוד רבה, לא מדובר רק בקוטג? וגם יצרניות החלב מבינות את זה. מדובר בעשרות מוצרי צריכה בסיסיים שנמכרים במחירים יקרים מדי", הוסיף. "אנו חייבים להמשיך ולפעול על מנת להגיע לפתרון כולל ויסודי שיבטיח הוזלה משמעותית במוצרי המזון".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully