וויליאם, הארי וכל מה שרציתם לדעת על סוסי פולו

לאחר סוף שבוע צפוף, הנסיכים הבריטים וויליאם והארי מצאו זמן לשחק זה נגד זה בפולו צדקה. במשחק האנרגטי הסוסים האתלטים הם גורם קריטי בהכרעה

מערכת וואלה!
(צילום: GettyImages, Anwar Hussein)

לאחר סוף שבוע גדוש באירועים רשמיים, יורש העצר הבריטי הנסיך וויליאם ואחיו הצעיר הנסיך הארי מצאו זמן לשחק בקבוצות יריבות במשחק פולו שנערך למטרת צדקה - איסוף כספים לקרן 'סנטבל' (Sentebale) הפועלת לרווחת ילדי מצוקה באפריקה. למרות גשם ורוחות חזקות, האירוע אשר התקיים במגרש הסמוך לאסקוט, ברקשייר, משך כלי תקשורת רבים וקהל של 300 איש שצפה בהארי משחק משחק אגרסיבי וסופג אזהרות מהשופטים ואת וויליאם משחק באופן הגנתי ושקול. התוצאה - קבוצת הנסיך וויליאם ניצחה.

בפ?ו?לו?, משחק ספורט קבוצתי המתקיים תוך כדי רכיבה על סוסים, הרוכבים מבקיעים שער כאשר הם חובטים את הכדור לרשת בעזרת מחבט עץ והשערים תקפים אך ורק אם מי שכבש את השער עשה זאת בזמן שהיה רכוב על סוס. למרות שהם לא מוכרים כגזע נפרד, סוסי פולו הם סוסים ייחודיים המשלבים את התכונות של מספר גזעים. לצד הכישורים של השחקן, סוס הפולו הוא הגורם החשוב ביותר במשחק ופעמים רבות הוא גורם מכריע בתוצאת המשחק.

משקלו של סוס פולו הוא בסביבות טון והם נבחרים בהתאם ליכולות מהירות, זריזות, סיבולת ויכולת תמרון. עקב מאמץ רב, הסוסים מתחלפים בהפסקות המשחק. חוקי המשחק נועדו להגן על הסוסים ממש כמו על השחקנים - וזו גם הסיבה לכלל האוסר אחיזת המחבט ביד שמאל. מזגם של סוסי פולו הוא קריטי: הם חייבים להישאר קשובים תחת לחץ, לא להתרגש או להיות קשים לשליטה. הכוונת סוס פולו בזמן השחק נעשית באמצעות ידו האחת של הרוכב על המושכות ורגלו המכוונת אותו לנוע קדימה, הצידה או לעצור. סוס מיומן יישא היטב את הרוכב באופו חלק ובמהירות אל הכדור. אימון סוס פולו מתחיל בדרך כלל מתחיל בגיל שלוש ונמשך בערך חצי שנה עד שנתיים. רוב הסוסים מגיעים לבגרות גופנית מלאה בסביבות גיל חמש. סוסי פוני מגיעים לשיאם האתלטי בגיל סביב 6 או 7. עם זאת, ללא תאונות, לסוס פולו יכולת משחק עד גיל 18 או 20.

(צילום: אימג'בנק - Gettyimages)

טוב לדעת (מקודם)

בי-קיור לייזר - האם זה באמת עוזר להעלים כאבים?

לכתבה המלאה
(צילום: GettyImages, Anwar Hussein)
(צילום: GettyImages, Chris Jackson)
(צילום: GettyImages, Anwar Hussein)
(צילום: GettyImages, by Chris Jackson/Getty)
(צילום: GettyImages, Anwar Hussein)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully