לא יוצאו צווי מניעה, הרופאים יצמצמו העיצומים

בתום דיון ארוך שבו קבע בית הדין האזורי לעבודה בת"א כי "שביתת הרופאים לגיטימית", הוחלט שלא להיעתר לבקשת המדינה להוציא צווי מניעה. הרופאים: "הסכמנו להקל בצעדי השביתה"

אריאל נוי

שביתת הרופאים נמשכת, אך במתכונת חריפה פחות: בית הדין האזורי לעבודה בתל אביב החליט הערב (רביעי) שלא להיעתר לבקשת משרד האוצר והמעסיקים להוציא צווי מניעה לרופאים. ההחלטה בנושא התקבלה על ידי נשיא בית הדין מיכאל שפיצר. בהסתדרות הרפואית הביעו סיפוק בעקבות החלטת בית הדין לעבודה. "בית הדין הכיר בזכות הלגיטימית של הרופאים לשבות וקבע כי במסגרת המשא ומתן ידונו הצדדים בשאלת התקינה, נושא מרכזי ומהותי בדרישת ההסתדרות הרפואית".

עוד נמסר בתגובת ההסתדרות הרפואית להחלטה כי "לבקשת בית הדין, הסכימה ההסתדרות הרפואית להקל בצעדי השביתה ולנקוט בעיצומים. אנו אופטימיים ומקווים שהמדינה הבינה שלרופאים יש זכות לשבות. אנו שמחים שבית הדין הבין את מהות הסכסוך והבין בצורה ברורה שיש צורך שהצדדים ייכנסו בנפש חפצה לדיון. ההסתדרות הרפואית ביקשה מבית הדין למנות משקיף מטעמה בדיונים אולם המדינה סירבה. אולי לנוכח הדינמיקה החדשה שנוצרה בבית הדין נצליח לקדם את המו"מ".

במהלך הדיון בדרישת האוצר להוציא צווי מניעה לרופאים, הסבירה נציגת הרופאים עו"ד אורנה לין, כי העיצומים יצומצמו וייערכו בחלק מהמוקדים בלבד. כמו כן הוחלט כי בחג השבועות יבוטלו העיצומים לגמרי. בנוסף, ביקשו הרופאים למנות נציג מטעם בית הדין שיפקח על המגעים בינם לבין האוצר.

נשיא בית הדין שפיצר אמר בדיון לנציג האוצר כי "השביתה לגיטימית, אין ספק בעניין. אתם מבקשים להפסיק הכל, למה? אם זו שביתה שהוכרזה כדין, למה להפסיק הכל? אני לא מבין את הדרישה שלכם, מכוח מה היא באה? הרי פקע ההסכם, זו בדיוק השביתה הקלאסית לניהול משא ומתן. איך אני יכול למנוע לגמרי את זכות השביתה? אם היו משביתים את כל המערכת, אז אולי היה לך קייס, אבל ברגע שזו שביתה מעורבת, עם מה אתם באים? גם אתם צריכים לפתוח את האוזניים ואת הלב".

לפניות לכתב: arielnews@walla.com

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/הלתנאי שימוש
    לוגו - פיקוד העורףפיקוד העורף

    התרעות פיקוד העורף

      walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully