וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ביהמ"ש קבע: מאסר עולם לרוני רון ולמארי פיזם

30.5.2011 / 13:00

למרות הבקשה של רוצח נכדתו לדחות את גזר הדין בעניינו, קבע ביהמ"ש המחוזי כי רון ובתו מארי יישלחו למאסרי עולם. בשלב זה לא ידוע אם פרקליטיו מתכוונים לערער

בית המשפט המחוזי בפתח תקווה גזר היום (שני) מאסר עולם על רוני רון, שהורשע ברצח נכדתו רוז פיזם, ומאסר דומה גם על אמה של רוז, מארי פיזם. בכך דחה בית המשפט את בקשתו של רון לדחות את גזר הדין בעניינו, חרף העובדה שהוא צירף אתמול לצוות ההגנה שלו עורך דין נוסף - בני נהרי.

בסוף השבוע שעבר נדחתה בקשתו של רון, שהורשע ברצח נכדתו בת הארבע, לעכב את שלב הטיעונים לעונש. פרקליטיו ביקשו להעביר לשופטים חוות דעת פסיכיאטרית, שתאפשר לרון לטעון לאחריות מופחתת למעשיו, אך הבקשה נדחתה. פרקליטיה של האם, מארי פיזם, שהורשעה בשידול לרצח, ביקשו אף הם לדחות את הדיון בעניינה - אך גם בקשתם נדחתה על ידי בית המשפט.

לפני כעשרה ימים הרשיע בית המשפט את רון ברצח רוז ב-2008. האם, מארי, הורשעה בשידולו למעשה. "הנאשמת לא חדלה מלהפציר בו להיפטר מרוז לצמיתות", כתב השופט אברהם טל בהכרעת הדין. "רון גיבש את החלטתו לפתור את 'בעיית רוז' באופן סופי - ולגרום למותה", הוסיף. שתי העבירות בהן הורשעו רון ומארי פיזם נושאות בצדן עונש קבוע בחוק של מאסר עולם. עם זאת, עורכי דינם טענו, כי היו לשניים נסיבות פסיכולוגיות מקלות שהובילו אותם לביצוע המעשים, ולפיכך יש להקל בעונשם.

"רון ומארי פעלו מתוך החלטה משותפת"

פרקליטותיה של מארי פיזם, עורכות הדין רויטל סויד ומירב גרינברג, טענו לאחר הכרעת הדין כי הופתעו מפסיקת השופטים. "לא צפינו הכרעה של שידול לרצח", אמרו. לעומתן, פרקליטו של רוני רון, גיל פרידמן, אמר כי לא הופתע מהכרעת הדין - אך טען שבית המשפט שגה כאשר קבע שמדובר ברצח.

רוז, שנולדה והתגוררה רוב חייה בצרפת, נעלמה במאי 2008 לאחר שרון אסף אותה מבית אמו. רק כחודשיים לאחר מכן נודע לרשויות הרווחה על היעדרותה, ואמה וסבה נעצרו. המשטרה ניהלה חיפושים קדחתניים למצוא אותה, ולאחר זמן מה משו צוללנים מנהר הירקון מזוודה ובה גופתה.

בפרקליטות התלבטו בשעתו באילו סעיפים להאשים את השניים, מכיוון שטרם הכרעת הדין לא היה ידוע כיצד בדיוק מצאה הילדה את מותה. עיקר ההתלבטות נסובה סביב מעורבותה של האם מארי, אך לבסוף הוגש נגד השניים כתב אישום בגין רצח. "במועד שאינו ידוע במדויק למאשימה גרמו הנאשמים, או מי מהם, בהחלטה משותפת ובמתכוון למותה של רוז, בדרך ובמקום שאינם ידועים למאשימה", צוין בכתב האישום.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully