איי פארו: טבח הלווייתנים השנתי

מנוף נושא גופות לוויתנים בעיר סירוגוטה, איי פארו, אתמול (שבת). הרג לווייתני נתב הוא מסורת תרבותית שנתית באיי פארו על רקע מקומם של הלווייתנים בעבר כמקור תזונה חיוני

מערכת וואלה!

(צילום: רויטרס/Palma Jakcobsen)

ציד לווייתנים מתקיים באיי פארו כבר כ-1,000 שנים, מאז המאה העשירית ומוסדר על ידי השלטונות. על פי נתוני הרשויות בקבוצת האיים השוכנת בצפון האוקיינוס האטלנטי, בין סקוטלנד, נורבגיה ואיסלנד, בכל שנה ניצודים בממוצע כ-950 לוויתנים באי, המהווים כ-500 טון בשר ושומן. הציד המכונה בשפה המקומית 'גרינדאדראפ' (Grindadráp) מאורגן באופן קהילתי, המאפשר לתושבים רבים לקחת בו חלק. הציידים מקיפים תחילה את הלוויתנים עם סירותיהם בחצי גורן, לאחר מכן מכוונים תוך שימוש בנשק קר את הלוויתן המוביל אל החוף. בעקבות הלווייתן המוביל, מגיעה כל הלהקה אל החוף.

ציד הלווייתנים המסורתי באיי פארו היה לא פעם יעד ביקורת חריפה מצד פעילים למען זכויות בעלי חיים הטוענים שמדובר בציד אכזרי ומיותר. הציידים, לעומת זאת, טוענים בתגובה ששיטות ההרג והמשמעות הכלכלית של המנהג לא ידועים מספיק לעולם.

באתר הסברה מיוחד הפועל מטעם רשויות איי פארו נטען כי הרג הלוויתנים הוא מסורת עתיקת יומין נחוצה הנעשית היום בפיקוח וטרינרי ותוך צמצום סבל החיות ככל שניתן.

כמו כן, נמסר שנעשה שימוש רב באיברי הלוויתנים; הבשר והשומן מיועד למטרות מאכל ותעשייה, חלקים מן העור הופכים לחבלים, חלקים מהקיבה משמשים למצופים ואפילו איבר המין של הלוויתנים מיובש ומשמש כחומר גלם לנעליים.

טוב לדעת (מקודם)

הטיפול הטבעי שמנצח את כאבי הגב - בלי לצאת מהבית

לכתבה המלאה
null (צילום: רויטרס, Palma Jakcobsen)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully