חשד: מנהל סניף הבנק מכרמיאל מעל בכספי חברו

שחר נאוס, מנהל בנק מזרחי טפחות בכרמיאל, משך 12 מיליון שקל מחשבון הבנק של ידיד ותיק, התוודה על כך בתצהיר שהגיש לעורך דין - ונמלט לחו"ל. הבנק: "הידיד - שותף לעוקץ"

קובי מנדל
19/05/2011

אבי אלג'ם, חבר ילדות של שחר נאוס, מנהל סניף בנק מזרחי טפחות בכרמיאל, הופתע לגלות כי בבנק נפתח חשבון פיקטיבי על שמו - וכי מהחשבון נמשכו כ-12 מיליון שקלים. כך טען הבוקר (חמישי) בפני וואלה! חדשות. הבנק, לעומת זאת, הגיש תלונה נגד אלג'ם, בחשד שמעל בכספי הסניף.

בתלונה שהגישו למשטרה, טענו נציגי בנק מזרחי טפחות כי אלג'ם "שיתף פעולה עם מנהל הסניף כדי לעקוץ את הבנק - ולהתעשר על חשבונו". עוד נמסר מהבנק כי בניגוד לטענת אלג'ם לפיהן לא ידע כביכול על חשבונות שנפתחו בשמו, התברר בביקורת פנימית שנערכה כי כספים רבים הועברו בין חשבונות אלה לחשבונותיו הפרטיים - תוך ידיעתו המלאה. "הלקוח הבחין בבירור במקור הכספים שהוזרמו לחשבונותיו (...) והיה שותף פעיל בניסיון עוקץ משותף עם מנהל הבנק, שעמו הייתה לו מערכת יחסים קרובה".

פרקליטו של אלג'ם: הבנק הסתיר מידע על החשבונות

לטענת אלג'ם, תושב צורית העוסק בנדל"ן, ידיד משותף שלו ושל מנהל הבנק התקשר אליו בתחילת השבוע, ואמר לו: "שחר עשה בלגן בחשבונות שלך". אלג'ם התקשר מיד אל נאוס אך לא הצליח לאתרו כדי לברר את העניין. מאוחר יותר התברר כי מנהל הסניף, כבן 40, הספיק ככל הנראה להימלט לחו"ל עם הכסף.

החבר המשותף מסר לאלג'ם כי נאוס חתם על תצהיר בפני עורך דין, בו מפורטות כמה מהפעולות הבלתי-חוקיות שביצע בחשבונותיו. בין היתר, פתח נאוס חשבונות פיקטייבים בשמו של אלג'ם ושיעבד לסניף נכסי נדל"ן שהיו בבעלותו. ככל הנראה התצהיר נועד לנקות את אלג'ם מחשד כי היה שותף למעילה שהתבצעה בבנק.

לדבריו פרקליטו של אלג'ם, עו"ד ירון זומר, בחשבון הבנק המקורי של מרשו היו נכסים בשווי חמישה מיליון שקלים בלבד. נאוס, נטען, צירף לחשבון נכסים אחרים - חלקם פיקטיביים - בסך שבעה מיליון שקלים, ויצר מצג שווא לפיו שווי החשבון נאמד בסכום גדול בהרבה. לאחר מכן, משך מנהל הסניף את הכסף, אך טרם ברור מה עשה בו בהמשך. ייתכן כי חלק מהכספים שמשך שימשו את נאוס לכיסוי הפסדים בשוק ההון או לכיסוי חובות שצבר בהימורים שונים.

לדברי עו"ד זומר, כאשר פנה מרשו לבנק בדרישה לקבל הסברים על הפעולות שהתבצעו בחשבונו, הוא נענה בשלילה. עם זאת, אישרו בפניו נציגי הבנק כי צוותים ממחלקת הביקורת של הבנק מעורבים בחקירת המקרה. לטענת זומר, אלג'ם מעולם לא קיבל מידע מהבנק על הנעשה בחשבון, ופניות שנעשו לרעייתו של נאוס כדי לקבל פרטים על מעשיו של בעלה, המכיר כאמור את אלג'ם עוד משחר ילדותם, נפלו על אוזניים ערלות. עו"ד זומר ציין כי הוא דורש מהבנק למחוק באופן מיידי את כל יתרות החובה של מרשו, ולבטל לאלתר את החשבונות הפיקטיביים שנפתחו בשמו.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully