תמונת היום: רובי השימפנזית הגננית

שימפנזים ידועים באינטיליגנציה ויכולות חיקוי גבוהות. רובי בת ה-10 המתגוררת בפארק בעלי חיים בקייפטאון, דרום אפריקה, למדה בעצמה באמצעות התבוננות וחיקוי את עבודות הגן

12/05/2011

רובי, נקבת שימפנזה בת 10, מעמיסה קש על מריצה ב"עיר הקופים" בפארק בעלי חיים בקייפטאון, דרום אפריקה. רובי האינטליגנטית מסייעת לעבודות הגינון ממש כמו בן אנוש. היא גם יודעת לגרוף דשא, לחפור באת ולרוקן אשפת גינה בפח. לפעמים היא עוצרת להפסקות שתייה.

מנהל הפארק, רנה גרובלר מסר שרובי למדה לבדה את עבודות הגינון תוך התבוננות וחיקוי פועלים במקום ומאז הפכה לאטרקציה תיירותית. שימפנזים, קופי אדם העשויים להגיע עד גיל 60, ידועים ביכולתם להכין ולהשתמש בכלים להשגת מזון או סיבות חברתיות. חוקרת פרימטים, אתולוגית ואנתרופולוגית בריטית, הידועה בעיקר בזכות למעלה מ-40 שנות מחקר וחיים יחד עם שימפנזים הייתה הראשונה לגלות שימוש הכלים בקרב שימפנזים ב-1960.

(צילום: Barcroft Media - אימג'בנק)

רובי, נקבת שימפנזה בת 10, מעמיסה קש על מריצה ב"עיר הקופים" בפארק בעלי חיים בקייפטאון, דרום אפריקה, מרץ 2011. GettyImages
רובי, נקבת שימפנזה בת 10, מעמיסה קש על מריצה ב"עיר הקופים" בפארק בעלי חיים בקייפטאון, דרום אפריקה, מרץ 2011(צילום: GettyImages)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully