גורמי ביטחון לשרים: חמאס רצה פיוס בשל המצב בסוריה

בישיבת פורום השביעייה העריכו גורמי ביטחון כי הנהגת חמאס בסוריה שרויה בחוסר ודאות ולכן הסכימה לפיוס שיאפשר התקרבות למצרים. השרים החליטו שלא לבצע צעדים עד להתבהרות המצב

פנחס וולף

"חמאס הסכים לחתום על הסכם עם הרשות הפלסטינית מפני שהוא שרוי בימים אלו במצוקה, בשל העובדה שהוא לא הביע תמיכה בנשיא סוריה, בשאר אסד, במהומות המתרחשות בסוריה", כך אמרו גורמים ביטחוניים לשרי השביעייה בישיבתם הבוקר (חמישי). הפורום התכנס היום לבקשת ראש הממשלה, בנימין נתניהו, כדי לדון בהשלכות הסכם הפיוס הפלסטיני. מלבד השרים השתתפו בישיבה גם הרמטכ"ל, רא"ל בני גנץ, ראש אמ"ן, האלוף אביב כוכבי וראש המטה לביטחון לאומי, יעקב עמידרור.

בסקירתם, הבהירו גורמי הביטחון כי הודעת חמאס על נכונות לפיוס הפתיעה גם את יו"ר הרשות הפלסטינית, אבו מאזן, שהעלה את אותה הצעה כבר לפני שנתיים, והיא נדחתה על ידי חמאס, כך נודע לוואלה! חדשות. עוד הוסיפו, כי נכון לעכשיו, ככל הנראה ראשי חמאס הנמצאים בדמשק חוששים מיחסו של אסד, והם הבינו שהם צריכים לשוב ליחסים תקינים עם המצרים, למקרה של התדרדרות ביחסים.

שרי השביעייה החליטו בשלב זה שלא לבצע פעולות כלשהן, כל עוד ההסכם לא נחתם בפועל והמצב בשטח לא מתבהר. הוחלט כי בתקופה הקרובה תצטרך ישראל לבחון כיצד ההסכם משפיע על הנושאים החשובים ביחסים בינה לבין הפלסטינים, כמו נושא שחרור מחבלים הכלואים בידי הרשות, התיאומים הביטחוניים של הרשות עם ישראל והאם ממשלת האחדות הפלסטינית תקבל על עצמה את החלטת הקוורטט הקובעת בין היתר שעל הפלסטינים להכיר בישראל.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully