וואלה!
וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

עיריית רמת גן תוקפת: "הפרקליטות מחפשת סנסציה"

26.4.2011 / 16:45

עיריית רמת גן תקפה בחריפות את הפרקליטות שהודיעה כי תגיש כתב אישום נגד ראש העירייה, צבי בר, בגין עבירות שוחד והלבנת הון. על עיקול נכסיו של בר: ”הליך מיותר, פגיעה לשם פגיעה"

חשבונות הבנק של ראש עיריית רמת גן, צבי בר, עוקלו היום (שלישי) על ידי המדינה. בר חשוד שבין השנים 2003-2008 קיבל מעל שני מיליון שקלים כשוחד מחמישה יזמי נדל"ן.

הפרקליטות מסרה כי לפני פסח הוטלו עיקולים על חשבונות הבנק של בר וכן על נכסי הנדל"ן שלו ושל כל המעורבים בפרשה. זאת על מנת "להבטיח שבסופו של ההליך, במידה ויורשעו החשודים בעבירות הלבנת ההון המיוחסות להן, יהיה ניתן לחלט את רכושם בהתאם להוראות החוק לאיסור הלבנת הון".

הפרקליטות הוסיפה בהודעתה כי "מדובר בתפיסה זמנית, בהוראת בית המשפט, בגובה הסכומים שבהם נחשדים המעורבים בפרשה. לגבי צבי בר, מדובר בהלבנת הון בהיקף חמישה מיליון שקלים".

מעיריית רמת-גן נמסר בתגובה כי "תמוה מאוד פועלה של הפרקליטות באופן לא ענייני, במגמה ברורה לייצר סנסציה ולנסות להביא לשפיטה והרשעה מוקדמת של ראש העיר בתקשורת, כפי שנעשה לנבחרי ציבור רבים אחרים לפני שעניינם מתברר בבית המשפט. הקפאת החשבונות בערב החג, בשעה שראש העיר אפילו טרם זומן לשימוע, הייתה הליך מיותר שנועד לפגוע בצבי בר, פגיעה לשם פגיעה, ואולי אף ליצור אווירה ציבורית שתסכל את אפשרותו להיאבק על יושרו. ידיו של צבי בר נקיות והוא לא יירתע מלהמשיך בשליחותו למען העיר רמת-גן ותושביה, חרף הצורך להתמודד עם האשמות השווא המוטחות בו".

עוד נמסר מהעירייה כי "ראש העיר מברך על שיינתן לו אחת ולתמיד לעשות צדק עם 22 שנות הכפשה ושקרים שמוטחים בו ע"י מערכת משומנת, המנווטת על ידי חבורה של אנשים רדופי שנאה ונקמה – משום שמנע מחלק מהם להשתלט על נכסים בעיר ולהתעשר על חשבון הקופה הציבורית של תושבי רמת גן. כמו בפרשת גרוס – אשר עד היום איש לא מבין מדוע בכלל נקרא ראש העיר לחקירה מתוקשרת (במקום שיחקרו את מקורבי גרוס) – והוכחה חפותו אחרי 5 שנים של עינוי דין, וכמו בפרשות אחרות קודמות, כך יהיה גם עתה".

בעירייה אומרים כי "לכל אלו שתופרים חליפות – מומלץ שיחליפו חייט. צבי בר קיבל בפעם החמישית את אמון הציבור בשיעור חסר תקדים של כ 70%, תוך שהציבור שבחר בו מכיר את ההשמצות נגדו ומספיק חכם כדי לא להאמין להן. ראש העיר לא מתכוון להתפטר, החוק לא מחייב אותו להתפטר, וגם תוך כדי ההליכים המשפטיים שנכפו עליו – הוא ימשיך לעבוד קשה למען רמת גן ותושביה".

"הפרקליטות פעלה האופן לא ענייני"

ההחלטה להגיש כתב אישום נגד בר התקבלה היום, על דעת פרקליט המדינה עו"ד משה לדור. בכתב האישום יכללו עבירות של לקיחת שוחד, הלבנת הון, מרמה והפרת אמונים, זיוף, שיבוש מהלכי משפט ועבירות מס. כתב אישום יוגש גם נגד חשודים נוספים בפרשה: חיים גייר מבעלי פרויקט אנדרומדה וגבעת נפוליאון, דוד ומאיר לוי מבעלי פרויקט הילקראסט, שאול לגזיאל ויזם נוסף שעל שמו הוטל איסור פרסום.

באי כוחם של חמשת היזמים קיבלו היום מכתב שבו זומנו לשימוע לפני הגשת כתב אישום, בחשד כי נתנו שוחד לצבי בר על מנת שיקדם בעבורם פרויקטי נדל"ן בהם יש להם אינטרסים כלכליים. בנוסף למתן השוחד, מיוחסות לגייר, ללגזיאל וליזם הנוסף עבירות של הלבנת הון בסכומים של 2 מיליון שקלים, וחצי מיליון שקלים בהתאמה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully