וול סטריט נסגר בירידות למרות ירידת מחיר הנפט

סגירה שלילית היום על רקע האירועים בלוב ולמרות ירידת מחיר הנפט יום שני ברציפות; נאסד"ק ירד ב-0.5%. שנתיים לשפל של המשבר בוול סטריט: S&P 500 קפץ מאז ב-95%

נמרוד הלפרן

בורסות וול סטריט, אשר ציינו היום (רביעי) את יום השנה השני לשפל של 12 שנים שרשמו בעת המשבר הפיננסי העולמי, נסגרו במגמה שלילית על רקע המשך העימותים בלוב ולמרות ירידת מחיר הנפט זה היום השני ברציפות.

מדד דאו ג’ונס נסגר כמעט ללא שינוי ברמה של 12,213 נקודות; מדד S&P 500, אשר זינק ב-95% מאז שנסגר ברמה של 676.53 נקודות ב-9 במרץ 2009, נסוג ב-0.1% לרמה של 1,320 נקודות; מדד נאסד"ק איבד 0.5% לרמה של 2,751 נקודות. שוק האג"ח הממשלתיות האמריקאיות נסגר בעליות, והתשואה על האג"ח ל-10 שנים נסוגה ב-0.07% לרמה של 3.47%.

המשקיע לאזלו ביריני, אשר המליץ ללקוחותיו להיכנס לשוק המניות בחודש מארס 2009 כאשר מדד S&P 500 בארה"ב נפל לשפל של 12 שנים, העריך כי העליות של השנתיים האחרונות בשוקי המניות העולמיים אשר הגדילו את השווי הכולל של שוקי המניות בעולם ב-28 טריליון דולר, צפויות להימשך עוד מספר שנים הודות לכניסתם של משקיעים נוספים אשר החמיצו את העליות של השנתיים החולפות.

"פתיחה חזקה מהסוג הזה מבשרת על שוקי פרי ממושך ובר קיימא", אמר ביריני שלשום בראיון טלפוני לסוכנות הידיעות בלומברג. "אמנם יהיו תיקונים והפוגות, אבל אני עדיין גורס כי השוק הנוכחי הוא פרי וכי העליות יימשכו עוד מספר שנים", הוסיף ביריני, אשר שימש כסוחר בסלומון ברדרס במשך עשור ואשר התפרסם בזכות מדד זרימת הכסף שפיתח.

גם לאחר שכמעט הוכפל בתוך 24 חודשים, עלייתו של מדד S&P 500 באותה תקופה עודנה נמוכה ב-36% מעלייה ממוצעת של 131% שנרשמה בשווקים פריים מאז שנת 1962, לפי נתוני ביריני. הראלי הנוכחי בן 730 הימים, שבו לא נרשם אף תיקון גדול יותר מ-20%, קצר יותר מהאורך הממוצע של תקופות ראלי מקבילות מאז 1962, אשר היו בממוצע באורך של 1,407 ימים. התאוששות מדד S&P 500 בשנתיים האחרונות נרשמה לאחר שממשלות ובנקים מרכזיים ברחבי תבל הזרימו יותר מ-12 טריליון דולר למערכת הפיננסית בניסיון לתמוך בהתאוששות מהמיתון העולמי החמור ביותר מאז שנות ה-30 של המאה הקודמת.

אלביט מערכות מהדקת את יחסיה העסקיים עם בואינג

בחזית נתוני המקרו הכלכליים בארה"ב: המלאי הסיטוני בארה"ב גדל בינואר בשיעור חד מהצפוי והמכירות הסיטוניות זינקו בשיעור החד ביותר מאז נובמבר 2009. המלאי הסיטוני גדל ב-1.1% בינואר לאחר עלייה מתוקנת של 1.3% בדצמבר, מסר היום משרד המסחר האמריקאי. תחזית הכלכלנים היתה לעלייה של 0.9%, לאחר עלייה של 1% עליה דווח במקור בדצמבר.

המכירות הסיטוניות זינקו ב-3.4% בינואר הודות לעלייה חדה במכירות של מכוניות, מחשבים וסחורות. היחס בין המלאי למכירות הסיטוניות ירד בינואר לרמה זהה לזו שנרשמה באפריל 2010 - שהיתה הנמוכה מעולם.

אנליסטים של סיטי הורידו את המלצתם למניות של ענקיות הדשנים פוטאש מוזאיק - מתחרותיה של כיל - מ"קנייה ל"החזק". האנליסטים גם הורידו את מחיר היעד לשתי המניות: פוטאש מ-67 דולר ל-60 דולר, ומוזאיק מ-92 דולר ל-84 דולר.

בקרב המניות הישראליות, אלביט מערכות מהדקת את יחסיה העסקיים עם ענקית הייצור התעופתי, בואינג, ואת חשיפתה לחיל אויר האמריקאי. החברה דיווחה היום כי החברה הבת שלה בארה"ב זכתה בחוזה פיתוח מערכות תצוגה עילית חדשות למטוסי תובלה מסוג C-17 של בואינג עבור חיל האוויר אמריקאי.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    לוגו - פיקוד העורףפיקוד העורף

    התרעות פיקוד העורף

      walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully