אלפי עו"ס הפגינו בכיכר ציון: "השכר מבזה"

ביומה השלישי של מחאת העובדים הסוציאליים, נאספו אלפים מהם בכיכר ציון בי-ם, והפגינו נגד האוצר. שר הרווחה לשעבר, יצחק הרצוג: "קורא לראש הממשלה להתערב ולסיים השביתה עוד היום"

בועז ווליניץ
08/03/2011

מחאת העובדים הסוציאליים הגיעה ליומה השלישי, ובצהריים (שלישי) נאספו אלפים עובדים סוציאליים מאגפי החינוך בישראל, העמותות ומחברות כוח האדם. איציק פרי, יו"ר איגוד העובדים הסוציאליים, איציק פרי, נתן את אות הפתיחה להפגנה ואמר כי "נכון לנו מאבק קשה מול משרד האוצר, על הגדלת השכר והרחבת צו ההעסקה לעובדים הסוציאליים בעמותות". ח"כ נחמן שי (קדימה) אמר כי "הממשלה משפילה את העובדים הסוציאליים, בדיוק כמו שהיא דואגת להשפיל כל מגזר אחר בשבועות האחרונים".

שר הרווחה לשעבר, ח"כ יצחק הרצוג (עבודה) אמר כי "אני רואה את עצמי בתור עובד סוציאלי. ראיתי אתכם עובדים לילות כימים ואני יודע שאתם מצילים נפשות. אני קורא לראש הממשלה להתערב עוד היום ולסיים את השביתה".

ח"כ דב חנין (חד"ש), אמר כי "העובדים הסוציאליים מתמודדים יום-יום עם הבעיות הקשתו של החברה הישראלית, ומבצעים את העבודה השחורה שהממשלה מייצרת, במדיניות ההפרטה וההזנחה שלה". הוא הוסיף כי "ההפגנה הגדולה והמרגשת מוכיחה כי העובדים הסוציאליים לא מוכנים יותר לשתוק. המאבק למען זכויות העובדים ולמען החיים בכבוד הוא המאבק על החברה בישראל. במאבק הזה אסור לוותר, הוא יימשך וגם ינצח. הציבור הישראלי עומד מאחורי מאבק העובדים הסוציאליים".

משי מור, בת 30, עובדת סוציאלית באגף הרווחה ביישוב בני עיש, מטפלת בילדים בסיכון ובעלי נכויות. היום היא אמרה שהמטופלים שלה מביעים בה תמיכה בלתי פוסקת, וכי היא רוצה לחזור לעבוד במהרה. "ברור לי שאני מעכבת טיפול באנשים וגורמת לאי צדק זמני". ש', בת 30, אשר עובדת במחלקה אונקולוגית בבית חולים באזור המרכז, מבשרת מדי שבוע לבני משפחותיהם של חולים על מות קרוביהם. היא סיפרה כי אף היא מקבלת תמיכה בלתי פוסקת מהחולים במחלקה, אבל לטענתה "השכר מבזה, ואי אפשר להמשיך יותר בתנאים הקיימים".

מנהלת תחום האומנה בעמותת אור שלום, טלי חלף, סיפרה כי יש לה 50 עובדות סוציאליות שהופרטו לפני עשר שנים על ידי המדינה. לדברי חלף, יש פער קבוע ומובנה של 40 אלף שקל בתקצוב לעובד סוציאלי לשנה אחת. משמעות הדבר היא שעובד סוציאלי במגזר הציבורי מקבל 40 אלף שקל יותר מעובד שלה. "העובדים שלי משתמשים ברכבם הפרטי. לאחר שנתיים בעבודה הם מרוויחים 4,000 שקל בחודש, ואחרי עשר שנים – סכום דומה. התנאים גורמים לתחלופה גדולה של הצוות ואת המחיר משלמים המטופלים", היא מספרת.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully